Friday, January 4, 2008

esimene päev õhtus ja ei purjetanudki

enne rääkisin et ma mõtlen veel kas lähen merele või ei. niisiis lõpuks kolme pea peale kokku otsustasin et ei lähe. isa arvas et pole eriti ideaalne idee ja treener väga ka ei tahtnud et ma täna läheks ja ma ise arvesin ka et veel on vara minna et hoian ennast täna veel ja ei läinudki. oleks tahtnud ilgelt minna tegelikult. taevas oli nii sinine ja päike ilus ja tuul mõnus ja vesi soe ja õhk ka soe ja pole kaua sõitnud aga noh siis homme lähen ja proovin.
merele läksid otsustasin mina linna sõita. istusin bussi peale tahtsin kesklinna saada aga näe sõitsin kogemata läbi linna teisele pole linnast välja:D õnneks oli bussijuht asjalik ja otsis kohe raadiosaatiaga välja bussi mis linna poole lähke sja kupatas mind teise bussi peale.see nägi välja sedasi et minu buss jäi keset teed seimsa ma läksin maha ja teisel pool teed seisis teine buss keset teed ja võttis mu peale ja viis mu kesklinna.kesklinnas ma suurt midagi teha ei osanud ja hakkasin jalutama kodupoole ja jalutasin 1h ja 45min. mõtlesin et ma luban omale ühe ja ainukese kiirtoidu eine omale aga näe kahjuks või õnneks ei leidnud ma seda tee peal..tagasi tulles oli üks õnnestu tee peal. kohalik oli rendi autole tagant sisse kütnud sest takso oli ees pidurdanud ja mis üks asjalik küprose mees ikka teeb sellises olukorras kui ise tagant sisse skui paatidest rääkida siis jah kui nende paatide eest renti tahaks keegi võtta siis peaks olema need meie kes siia tulnud on ja võtma selle eest et me selliste asjadega peame sõitma. neid on vist auto taga ilma käruta lohistatud. minu paadi numbri algus on 160. käru on väga kõver. üldiselt on üsna keeruline sõita nende parematega siin sest küprose kuttidel on oma paadid ja horvaatia vennad said ka algul mingid vähe asjalikumad paadid mille kohta võib juba öelda laser. minu paadi põhi on näiteks kohati krobedam kui liivapaber:D sellist siledat ja kiiret pinda pole olemas põhja all nagu uuematel paatidel. kuigi alguses paati nähe ma ei uskunud et selle asjaga väga edukalt purjetada saab aga mida aega edasi ning mida rohkem oma juppe ma külge panin seda paremini hakkas see asi välja nägema ja tundus et selle asjaga saab vb isegi sõita. paadi sain korda ja homme lähen siis merele.. sellega minu purjetamis teemaline osa lõppes täna. kui teisedõitis. jookseb autost välja ja seisab keset teed ees taksol et see ei saaks ära sõita ja süüdistab teda äkilises pidurdamises. ..nja nii palju siis kohalikust elust... haigusega on üsna okei...kadunud on see palavik...kurk nats jamab aga ma teed joon ja nüüd on okei juba. pigem on keeruline keelega. võiks nagu vähe osavam olla see väljamaa keel mul. ehk ma suudan natikese siin õppida selle lühikese ajaga aga no tasub üldiselt mölised nii palju kui võimalik et harjuks rääkimisega. see soomlane ka seletab ja kokutab aga tal kukub see asi sutsu paremini välja..internetiga on siin keeruline.. hotellis ei oska ükski adminni tädi miskit öelda neti kohta et mis viga on nii et täna ma tulin linna peale netti otsima ja leidsingi. väga mõnus koht on gaasilamp on siin ja puha ma istun mõnusalt siin lambi all ja joon teed ja nett on tasuta ja väga hea. küprose inimesed on ääretult sõbralikud siiamaani olnud ja kui ma küsisin et kas tasub nigu õhtul pimedas läpakas kaenlas välja ronida siis öeldi et küpros on väga turvaline. ma loodan et on ka sest kell on pool 1a ja siin ei liigu väga inimesi praegu sest see on selline turisti rajoon rohkem kus on hunnik hotelle ja ma pean veel läbi pimedate tänavate hotelli jõudma. ma täna panen siis mõne pildi ka
  1. esimene pilt mis on üleval vasakul. see on üks selline sild või asi merre seal kesklinna pooel mõnus oli seal jalutada.
  2. teine pilt selle kõrval on üks ääretult ilus koht. pilt ei ole nii ilus aga see oli ästi pikk selline allee palmid ääres. sealt ma jalutasin mööda
  3. kolmas pilt siis on vaade meie rõdult. klubi jääb paremale mere äärest
nüüd vist aitab ka tänaseks sellest jamast ma nüüd vaikselt koju tagasi ja eks homme jälle kui hästi läheb...sau

1 comment:

Karl-Martin Rammo said...

No loodetavasti ei ole see põhi siiski nii hull ja küll eluga ära harjud ja saad väärtuslikud tunnid. Võta rahulikult ja tervita Matthiast. Saa terveks kaa!