Thursday, September 17, 2009

Vaiksem tuul

Erinevalt eilsest on täna tuul õige sutsukese vaikinud. Kui eile olid pagid kuni 35knotsi mis on peaaegu 20m/s ja keskmine tuul jäi ka 30knotsi kanti siis täna on keskmine tuul 20knotsi ja pagid 24 knotsi kanti kuid tundub et vaikselt vaikib. Ütleme nii et 20knotsi tundub juba üsna normaalne tuul. Hetkel olen veel kaldal kuna meie rajal sõidava enne 470 mehed ja siis lähme meie ja 470 naised ehk start on mul kõige varem 13.25.

Wednesday, September 16, 2009

edasilüke

hetkel on seis selline et mitte ükski klassi merele ei lähe ja tuul on hommikuga võrreldes tublisti tõusnud. tuul:http://www.weather-file.com/portland/graph.htm
seal on hästi näha mis kell ja kui palju tuult on. max pagi hetkel 37knotsi ehk 21 m/s

Tuesday, September 15, 2009

tuule info

info selliselt lehelt http://www.weather-file.com/portland/graph.htm
knots on tuule kiirus sõlmedes, selleks et saada tuul meetrites jaga see 1,8.
DateTimeBackedAvg Wind DirectionVeeredMin Wind Speed (Knots)Avg Wind Speed (Knots)Max Wind Speed (Knots)
15 Sep 200914:2001502703919.0322.6729.41
15 Sep 200914:1002203504220.4926.6032.98
15 Sep 200914:0001402704416.8523.1627.93
15 Sep 200913:5001202203416.7719.9225.52
15 Sep 200913:4001802503620.5125.8734.48
15 Sep 200913:3001602904118.8423.5829.26
15 Sep 200913:2001603004019.9124.6830.85
15 Sep 200913:1001302303623.4126.1430.28
15 Sep 200913:0001102704221.7926.4635.31
15 Sep 200912:5001002102923.3428.0834.04
15 Sep 200912:4001202203120.3426.4830.58
15 Sep 200912:300120210334.3123.8230.92
15 Sep 200912:2001001703020.7726.1230.89
15 Sep 200912:1000501602920.5025.0631.33
15 Sep 200912:0000301402820.1024.4929.83
15 Sep 200911:5000201302020.8424.8331.24
15 Sep 200911:4000501302520.5225.2631.51
15 Sep 200911:3000201502418.0826.8431.73
15 Sep 200911:2000201201817.9122.7929.95
15 Sep 200911:1000201202218.5822.6727.11
15 Sep 200911:0000801802721.0225.7429.62
15 Sep 200910:5001001702819.9925.0731.01

:(

Esimene päev on läbi ja teine päev on ka minujaosk varakult lõppenud.
Algatuseks esimesest päevast.Tuul ei olnud tegelikult nii tugev kui tundus ja oli täitsa sõidetav. Rada on meil kaugel ja pool sellest teekonnast möödub sadamas. Nimelt on see sadam nii suur et ma sõitsin 30 min selleks et jõuda muuli vahelt välja ja siis veel suts et rajale saada. Rada on teisel poole kalda all. Enne kui me startida saime ootasime me 1,5h selleks et 470 saaksid minema sest nad suutsid teha väga palju valestarte. Minu start oli sitt aga õnneks sain kohe paremale vabalt minema ja sain ka õigesse faasi ja üleval olin kuskil 20 piiri peal. Allatuules sõitsin rahulikumalt kui muidu ja suutsin paar kohta võita. Teine krüss panin liiga paremale ja see maksis kätte kuna tuul pööras vasakule ja viimane ots märgi peale oli mul väga kehv ja langesin need kohad mis võitnud olin tagasi. Sealt edasi enam suurt koht ei muutunud. Kaks tüüpi sai mööda ja ise läksin kahest tüübist mööda ja olin 21.
teine sõit oli jube. kuna ma olin haige enne võistlust ja ega päris 100% terve ka veel pole ja kui ka olen siis närkus on ikka veel sees. teine sõit tuul tõusis ka nats ja mul oli väga raske sõita. olemine läks sitaks, pea hakkas valutama ja oli selline tunne et ma ei saa mitte midagi aru mis toimub. kahjuks sellises olekus ei saanud ma midagi tehtud ja ma kulgesin lihtsalt. olin 30. õhtul oli väga paha olla ja olin super väinud. enne magama minekut hakkas pea meeletult lõhkuma ja polnud kõige mõnusam olla. vot selline oli eilne päev.

tänane päev.
lubas tuult kuni 30 knotsi pagidega 35 seda aga õhtuks. Kuid ka hommikul oli tugev tuul ja on siia maani. Isa oli vaadanud kodulehelt et oli kõige tugevam olnud 28 knotsi ja näitas ka 22 knotsi. Väga hiigel tugev polegi. Mina kahjuks täna ühtegi sõitu ei lõpetanud. Sain esimeses sõidus sita stardi aga selle eest sain hea krüssu. Sain paremale vaalt minema ja kohe õigesse faasi ja sain koguaeg õiged pööramised kätte välja arvatud viimase mis märki viis. kui oleks selle ka õigesti saanud oleks kundlasti 15 sees olnud aga olin kuskil 20 ma usun. Üles märki sain oli kõik on. Tuul ei olnud nii tugev ja sinna maani oli jaksu ka. Siis hakkas sitt pihta, läksin vasta märki ja pidin ringi tegema sain tehtud ja panin minema kaotasin kuskil 5-7 kohta. poole allatuule peal läks korra poom vette ja põmm tõmbas külili ja paadi vett täis peale seda sukeldusin sedasi et vöör oli poomini vee all. ei olnud väga hea tunne olin üsna kuri ja polnud jõudu seda asja seal kas või natikese ohjeldada. kuidagi sain alla märki ja enne märki tegin lehmaka sest maru tugev pagi tuli peale ja sellises uimases ja väsinud olekus oleks ma kindlalt kõlili käinud halsiga. Teine krüss oli mega väsimus minu ja väga keeruline oli sõita. Tihti nägi mu sõit välja nagu selline jonnimine kord olin külili kord püsti. Jõudsin üles märki ja olin isegi mõnest tagumisest ette saanud. Selle külili jamaga ja lehmakaga ma olin kukkunud viimaste sekka juba. Allatuules tuli jõlle mingi super pagi peal proovisin iga hinnaga seda jurakat püsti hoida ja mitu korda suutsin väga sitast olukorras paadi püsti tagasi saada aga siis käis äkki nii kiire ja äkiline liigutus et ma sain aru mis juhtus siis kui ma juba veel olin ja paat täiesti tagurpidi. See olin minu päeva lõpp. Püsti kangutamine tappis mu viimased jõuvarud mis mul veel olid ja olin nagu märg lina seal ümber poordi kui paadi püsti olin saanud ja paati proovisin ronida. see juhtus üsna alumise märgi juures ja peal märki otsustasin ära minna sest minust ei olnud enam mingit sõitjat. See haigus mis enne oli ei olnud väga tõsinud ja ei võtnud mind jalust aga seda ta tegi et 12 meetrise tuulega ma ei suuda neid krüsse teha lupsti ja lupsti. jõudu oli aga ainult selleks et püsida paadi ja kuidagi pat püsti hoida aga ei olnud selleks et teha liigutusi mis paati ka kiiremalt edasi viiks. Allatuules selline väsimus maksab kiirelt kätte ja tuul ja paat kavaldavad mu üle väga kiirelt ja keeravad mu tagurpidi nii kiirelt et ma ise ei saa arugi. Sellepärast otsustasin et kahjuks on minu tänased sõidud sõidetud. Nüüd kus ma olen kaldal tunnen ennast sitasti et ma sedasi ära tulin kuid ma arvan et see oli õige otsus. hetkel võitlen väsimusega üsna kõvasti et see jutt siin lõpuni kirjutada. kirjutan seda niigi pooleldi laual lamades. Koju saan siis viskan kohe voodisse pikali ja teen väikese uinaku. Sellises olekus oleks pidanud veel mõnu pääste kaater hakanud oma arga minu peale raiskama. Ma loodan et ma siiski kosun ja annan endast parima et edasised päevad tuleksid väheke positiivsemad.
sau

Monday, September 14, 2009

Hommik

Eile õhtul kui tulime uurima mis avamisel toimub avastasime seina pealt et minul on start hoopis kell 13.00 meie aja järgi ja karlal kell 11.00. Kuigi juhendis on kirjas et stardid on kell 11 siis on miskipärast nende arust parem kui rajal ei sõida nii palju klasse ja poolitatkse meid sedasi. Eks olukord on nendejaoks ka uus kuna kunagi pole nii palju võistlejaid olnud siin ja eks nad peavad ka harjuma asjaga eks siis täna näeb kuidas see neil bälja tuleb.

Sunday, September 13, 2009

kohe kohe

Täna on siis sõitude eelne päev. Homme on esimene eelsignaal 10.55. Rada on meil väga kaugel nii et tuleb varuda aega et hommikul õigeks ajaks kohale jõuda. Tuult on meil siin olnud iga päev ja päike on paistnud koguaeg. Päeval on kuskil 20 kraadi aga tuul teeb selle asja väheke jahedaks. Autos on ilgelt palav ja õue tuled siis hakkab nats jahe nii et pole kõige parem koht kus haige olla. Õnneks tunnen ennast juba ästi kuid siiski lootuses et võistlustel kõik hästi läheks ja olemine hea oleks ei läinud täna veel merele. Kokku peaks olema meid 38. Kohal on hunnik väga häid ja on ka neid kes nii head pole. tulemusi ja kõike muud saate sellelet lehelt: http://www.sailracer.co.uk/events/event-v2.asp?eventid=18401
sealt peaks te leidma kõik mis vajalik. Loodan et vaatamata sellele haigusele ja viimasel ajal toimunud sündmustele minu elus suudan ma keskenduda maksimaalselt ja anda endast parim.
Kuigi pean ütlema et selline mõtete koondamine ja võistlusele keskendumine on hetkel raskem kui eelnevatel võistlustel. Kõik kes teavad mis viimasel ajal on toimunud siis saavad aru ka ehk et pole niisama lihtne siin starti minna ja olla keskendudnud kui sellisene perioodi keskel. Ma ei vingu ega taha välja vabadnada midagi lihtsalt selgitan olukorda. aga mis seal ikka homme saate esimesed tulemused. niikaua hoidke mulle pöialt ja homme panen väikese kommentaari ka siia peale sõite.
sauu

Saturday, September 12, 2009

tervis juba parem

Eile õhtul oli mul olemine üsna kehva. Pea käis ringi ja kerge nõrkus oli ka. Sain poest igasugust asju millega ennast ravida saan. Olen nüüd hoolega küüslauku söönud ja ninarohtu kasutanud ja teed joonid ja enesetunne on üsna hea täna. Karla käis merel täna aga mina jäin kaldale kuna tuul oli külm ja nii terve ma veel pole et võiks merele minna. Loodan et homme olen terve ja saan väikese tiiru teha. Täna proovisin kaldal olles väheke paati korrastada aga seda üsna rahulikult sest kiireid liigutusi tehes läheb siiski nahk mäljaks ja siin on selline petlik kevade ilma. Päike on soe ja tuule varjus on väga hea aga tuule käis on jube vastik külm. proovin vaikselt ennast ravida ja ehk olen võistluseks terve. Vaikselt hakkavad siia saabuma ka teised purjetajad. Seda ma ütlen sellepärast et siis kui meie saabusime oli plats üsna tühi. Nüüd on tuttavaid nägusid juba mitmeid.
aitab tänaseks
sau