Thursday, September 17, 2009
Vaiksem tuul
Erinevalt eilsest on täna tuul õige sutsukese vaikinud. Kui eile olid pagid kuni 35knotsi mis on peaaegu 20m/s ja keskmine tuul jäi ka 30knotsi kanti siis täna on keskmine tuul 20knotsi ja pagid 24 knotsi kanti kuid tundub et vaikselt vaikib. Ütleme nii et 20knotsi tundub juba üsna normaalne tuul. Hetkel olen veel kaldal kuna meie rajal sõidava enne 470 mehed ja siis lähme meie ja 470 naised ehk start on mul kõige varem 13.25.
Wednesday, September 16, 2009
edasilüke
hetkel on seis selline et mitte ükski klassi merele ei lähe ja tuul on hommikuga võrreldes tublisti tõusnud. tuul:http://www.weather-file.com/portland/graph.htm
seal on hästi näha mis kell ja kui palju tuult on. max pagi hetkel 37knotsi ehk 21 m/s
Tuesday, September 15, 2009
tuule info
info selliselt lehelt http://www.weather-file.com/portland/graph.htm
knots on tuule kiirus sõlmedes, selleks et saada tuul meetrites jaga see 1,8.
| Date | Time | Backed | Avg Wind Direction | Veered | Min Wind Speed (Knots) | Avg Wind Speed (Knots) | Max Wind Speed (Knots) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15 Sep 2009 | 14:20 | 015 | 027 | 039 | 19.03 | 22.67 | 29.41 |
| 15 Sep 2009 | 14:10 | 022 | 035 | 042 | 20.49 | 26.60 | 32.98 |
| 15 Sep 2009 | 14:00 | 014 | 027 | 044 | 16.85 | 23.16 | 27.93 |
| 15 Sep 2009 | 13:50 | 012 | 022 | 034 | 16.77 | 19.92 | 25.52 |
| 15 Sep 2009 | 13:40 | 018 | 025 | 036 | 20.51 | 25.87 | 34.48 |
| 15 Sep 2009 | 13:30 | 016 | 029 | 041 | 18.84 | 23.58 | 29.26 |
| 15 Sep 2009 | 13:20 | 016 | 030 | 040 | 19.91 | 24.68 | 30.85 |
| 15 Sep 2009 | 13:10 | 013 | 023 | 036 | 23.41 | 26.14 | 30.28 |
| 15 Sep 2009 | 13:00 | 011 | 027 | 042 | 21.79 | 26.46 | 35.31 |
| 15 Sep 2009 | 12:50 | 010 | 021 | 029 | 23.34 | 28.08 | 34.04 |
| 15 Sep 2009 | 12:40 | 012 | 022 | 031 | 20.34 | 26.48 | 30.58 |
| 15 Sep 2009 | 12:30 | 012 | 021 | 033 | 4.31 | 23.82 | 30.92 |
| 15 Sep 2009 | 12:20 | 010 | 017 | 030 | 20.77 | 26.12 | 30.89 |
| 15 Sep 2009 | 12:10 | 005 | 016 | 029 | 20.50 | 25.06 | 31.33 |
| 15 Sep 2009 | 12:00 | 003 | 014 | 028 | 20.10 | 24.49 | 29.83 |
| 15 Sep 2009 | 11:50 | 002 | 013 | 020 | 20.84 | 24.83 | 31.24 |
| 15 Sep 2009 | 11:40 | 005 | 013 | 025 | 20.52 | 25.26 | 31.51 |
| 15 Sep 2009 | 11:30 | 002 | 015 | 024 | 18.08 | 26.84 | 31.73 |
| 15 Sep 2009 | 11:20 | 002 | 012 | 018 | 17.91 | 22.79 | 29.95 |
| 15 Sep 2009 | 11:10 | 002 | 012 | 022 | 18.58 | 22.67 | 27.11 |
| 15 Sep 2009 | 11:00 | 008 | 018 | 027 | 21.02 | 25.74 | 29.62 |
| 15 Sep 2009 | 10:50 | 010 | 017 | 028 | 19.99 | 25.07 | 31.01 |
:(
Esimene päev on läbi ja teine päev on ka minujaosk varakult lõppenud.
Algatuseks esimesest päevast.Tuul ei olnud tegelikult nii tugev kui tundus ja oli täitsa sõidetav. Rada on meil kaugel ja pool sellest teekonnast möödub sadamas. Nimelt on see sadam nii suur et ma sõitsin 30 min selleks et jõuda muuli vahelt välja ja siis veel suts et rajale saada. Rada on teisel poole kalda all. Enne kui me startida saime ootasime me 1,5h selleks et 470 saaksid minema sest nad suutsid teha väga palju valestarte. Minu start oli sitt aga õnneks sain kohe paremale vabalt minema ja sain ka õigesse faasi ja üleval olin kuskil 20 piiri peal. Allatuules sõitsin rahulikumalt kui muidu ja suutsin paar kohta võita. Teine krüss panin liiga paremale ja see maksis kätte kuna tuul pööras vasakule ja viimane ots märgi peale oli mul väga kehv ja langesin need kohad mis võitnud olin tagasi. Sealt edasi enam suurt koht ei muutunud. Kaks tüüpi sai mööda ja ise läksin kahest tüübist mööda ja olin 21.
teine sõit oli jube. kuna ma olin haige enne võistlust ja ega päris 100% terve ka veel pole ja kui ka olen siis närkus on ikka veel sees. teine sõit tuul tõusis ka nats ja mul oli väga raske sõita. olemine läks sitaks, pea hakkas valutama ja oli selline tunne et ma ei saa mitte midagi aru mis toimub. kahjuks sellises olekus ei saanud ma midagi tehtud ja ma kulgesin lihtsalt. olin 30. õhtul oli väga paha olla ja olin super väinud. enne magama minekut hakkas pea meeletult lõhkuma ja polnud kõige mõnusam olla. vot selline oli eilne päev.
tänane päev.
lubas tuult kuni 30 knotsi pagidega 35 seda aga õhtuks. Kuid ka hommikul oli tugev tuul ja on siia maani. Isa oli vaadanud kodulehelt et oli kõige tugevam olnud 28 knotsi ja näitas ka 22 knotsi. Väga hiigel tugev polegi. Mina kahjuks täna ühtegi sõitu ei lõpetanud. Sain esimeses sõidus sita stardi aga selle eest sain hea krüssu. Sain paremale vaalt minema ja kohe õigesse faasi ja sain koguaeg õiged pööramised kätte välja arvatud viimase mis märki viis. kui oleks selle ka õigesti saanud oleks kundlasti 15 sees olnud aga olin kuskil 20 ma usun. Üles märki sain oli kõik on. Tuul ei olnud nii tugev ja sinna maani oli jaksu ka. Siis hakkas sitt pihta, läksin vasta märki ja pidin ringi tegema sain tehtud ja panin minema kaotasin kuskil 5-7 kohta. poole allatuule peal läks korra poom vette ja põmm tõmbas külili ja paadi vett täis peale seda sukeldusin sedasi et vöör oli poomini vee all. ei olnud väga hea tunne olin üsna kuri ja polnud jõudu seda asja seal kas või natikese ohjeldada. kuidagi sain alla märki ja enne märki tegin lehmaka sest maru tugev pagi tuli peale ja sellises uimases ja väsinud olekus oleks ma kindlalt kõlili käinud halsiga. Teine krüss oli mega väsimus minu ja väga keeruline oli sõita. Tihti nägi mu sõit välja nagu selline jonnimine kord olin külili kord püsti. Jõudsin üles märki ja olin isegi mõnest tagumisest ette saanud. Selle külili jamaga ja lehmakaga ma olin kukkunud viimaste sekka juba. Allatuules tuli jõlle mingi super pagi peal proovisin iga hinnaga seda jurakat püsti hoida ja mitu korda suutsin väga sitast olukorras paadi püsti tagasi saada aga siis käis äkki nii kiire ja äkiline liigutus et ma sain aru mis juhtus siis kui ma juba veel olin ja paat täiesti tagurpidi. See olin minu päeva lõpp. Püsti kangutamine tappis mu viimased jõuvarud mis mul veel olid ja olin nagu märg lina seal ümber poordi kui paadi püsti olin saanud ja paati proovisin ronida. see juhtus üsna alumise märgi juures ja peal märki otsustasin ära minna sest minust ei olnud enam mingit sõitjat. See haigus mis enne oli ei olnud väga tõsinud ja ei võtnud mind jalust aga seda ta tegi et 12 meetrise tuulega ma ei suuda neid krüsse teha lupsti ja lupsti. jõudu oli aga ainult selleks et püsida paadi ja kuidagi pat püsti hoida aga ei olnud selleks et teha liigutusi mis paati ka kiiremalt edasi viiks. Allatuules selline väsimus maksab kiirelt kätte ja tuul ja paat kavaldavad mu üle väga kiirelt ja keeravad mu tagurpidi nii kiirelt et ma ise ei saa arugi. Sellepärast otsustasin et kahjuks on minu tänased sõidud sõidetud. Nüüd kus ma olen kaldal tunnen ennast sitasti et ma sedasi ära tulin kuid ma arvan et see oli õige otsus. hetkel võitlen väsimusega üsna kõvasti et see jutt siin lõpuni kirjutada. kirjutan seda niigi pooleldi laual lamades. Koju saan siis viskan kohe voodisse pikali ja teen väikese uinaku. Sellises olekus oleks pidanud veel mõnu pääste kaater hakanud oma arga minu peale raiskama. Ma loodan et ma siiski kosun ja annan endast parima et edasised päevad tuleksid väheke positiivsemad.
sau
Monday, September 14, 2009
Hommik
Eile õhtul kui tulime uurima mis avamisel toimub avastasime seina pealt et minul on start hoopis kell 13.00 meie aja järgi ja karlal kell 11.00. Kuigi juhendis on kirjas et stardid on kell 11 siis on miskipärast nende arust parem kui rajal ei sõida nii palju klasse ja poolitatkse meid sedasi. Eks olukord on nendejaoks ka uus kuna kunagi pole nii palju võistlejaid olnud siin ja eks nad peavad ka harjuma asjaga eks siis täna näeb kuidas see neil bälja tuleb.
Sunday, September 13, 2009
kohe kohe
Täna on siis sõitude eelne päev. Homme on esimene eelsignaal 10.55. Rada on meil väga kaugel nii et tuleb varuda aega et hommikul õigeks ajaks kohale jõuda. Tuult on meil siin olnud iga päev ja päike on paistnud koguaeg. Päeval on kuskil 20 kraadi aga tuul teeb selle asja väheke jahedaks. Autos on ilgelt palav ja õue tuled siis hakkab nats jahe nii et pole kõige parem koht kus haige olla. Õnneks tunnen ennast juba ästi kuid siiski lootuses et võistlustel kõik hästi läheks ja olemine hea oleks ei läinud täna veel merele. Kokku peaks olema meid 38. Kohal on hunnik väga häid ja on ka neid kes nii head pole. tulemusi ja kõike muud saate sellelet lehelt: http://www.sailracer.co.uk/events/event-v2.asp?eventid=18401
sealt peaks te leidma kõik mis vajalik. Loodan et vaatamata sellele haigusele ja viimasel ajal toimunud sündmustele minu elus suudan ma keskenduda maksimaalselt ja anda endast parim.
Kuigi pean ütlema et selline mõtete koondamine ja võistlusele keskendumine on hetkel raskem kui eelnevatel võistlustel. Kõik kes teavad mis viimasel ajal on toimunud siis saavad aru ka ehk et pole niisama lihtne siin starti minna ja olla keskendudnud kui sellisene perioodi keskel. Ma ei vingu ega taha välja vabadnada midagi lihtsalt selgitan olukorda. aga mis seal ikka homme saate esimesed tulemused. niikaua hoidke mulle pöialt ja homme panen väikese kommentaari ka siia peale sõite.
sauu
Saturday, September 12, 2009
tervis juba parem
Eile õhtul oli mul olemine üsna kehva. Pea käis ringi ja kerge nõrkus oli ka. Sain poest igasugust asju millega ennast ravida saan. Olen nüüd hoolega küüslauku söönud ja ninarohtu kasutanud ja teed joonid ja enesetunne on üsna hea täna. Karla käis merel täna aga mina jäin kaldale kuna tuul oli külm ja nii terve ma veel pole et võiks merele minna. Loodan et homme olen terve ja saan väikese tiiru teha. Täna proovisin kaldal olles väheke paati korrastada aga seda üsna rahulikult sest kiireid liigutusi tehes läheb siiski nahk mäljaks ja siin on selline petlik kevade ilma. Päike on soe ja tuule varjus on väga hea aga tuule käis on jube vastik külm. proovin vaikselt ennast ravida ja ehk olen võistluseks terve. Vaikselt hakkavad siia saabuma ka teised purjetajad. Seda ma ütlen sellepärast et siis kui meie saabusime oli plats üsna tühi. Nüüd on tuttavaid nägusid juba mitmeid.
aitab tänaseks
sau
Friday, September 11, 2009
kohal
Oleme jõudnud ilusti Weymouthisse. Sõit võttis meil aega nats alla 40 tunni, mis on tegelikult väga hästi. Tulime siis kolmekesi ja saime kiirelt kimada koguaeg kuna kõik said pikalt puhata.
Ilma viperusteta seekord me kohale ei jõudnud. Peale toomase vahetust 10nda hommikul hakkas sõitma Karla ja ta ei jõudnud palju sõita kui tema ette ilmus võmm, kes vilgutas talle tulesid ja näitas follow me. Karla sõitis talle ilusti järele ja peatuseim turvalises kohas kiirtee ääres. Mina magasin ja sain aru et võmm on siis kui võmm meie akna juures lõugas et mida ma mõtlen et magan seal sedasi. Selle peale olin üleval nagu välk ja pauk.Siis hakkas karla oma jagu saamas. Kõigepealt süüdistas võmm teda selles et ta sõitis väidetavalt 140ga kuigi spidometer näitas talle 100. Seda nad tõestada ei suutnud kui võmm oli väga tige ja rõuskas korralikult. Siis küsisid nad doumente meie käest ja avastasid et meie auto ja käru kaaluvad 3600kg. Meie load lubavad meil roolida aga 3500kg karavani. Selle peale lärmas ta jälle korralikult. Lõpuks ta lubas ta meil käru ära võtta ja tegi 350ekuri trahvi pluss 112euri pidi maksma selle eest et käru kätte saaks. Ootasime kui pabereid vormistati ja selle aja peal ilmus ka auto mis meie käru ära viis. Andsime nukralt oma käru talle ja toomas maksis trahvi ja sõitsime käruparklasse. Kuna aga käru viis ära mingi kohaik firma siis sinna jõudes öeldi meile et oodake 5min võmm tuleb siia ja tõenäoliselt saate niisama minema. Selle peale ma imestasime. 10minuti pärast ütles se mees kes seal äraviimis firmas töötas et võtke käru ja tõmmake uttu sest võmm lubas ära minna ja teie raha tagastatakse ja kõik on korras. Selle peale me eriti küsimusi ei esitanud kuna kartsime et me tõesti jääme oma kärust ilma. panime käru sappa ja tegime kiirelt sääred. edasi kulgesime me 90ga kuna enam sellsit jama ei tahtnud. edasi sõit kulges viperusteta. Laeva peale saime ka väga mõnusalt ja kiirelt ja sõit kestis laevaga 73minutit. Nii ja siis hakkas veel kino. see kuramuse liiklus on ju valepidi siin. Olin roolis ja üsna paha on ringi peale sõita jumala vastas suunas. Kõik muud pöörded ja ristmikud nõuavad siiski tugevat mõtlemist enne kui rooli keerad kuid sellega õnneks harjub kiirelt ja nüüd võib juba üsna normaalselt siin liigelda.
aitab sõitust. Kohapealne elu on tegelt mõnus. see linna on väga mõnus ja sellise inglise väikesed majakesed ja pisikesed tänavad ja super sõbralikud ja rõõmsad inimesed meeldivad mulle. elamine on meil super ilus. Selline pisike kahetoaline korter väga uus ja ilus seest. jahtklubi on selline massivne ja suur. Siin on palju muudatusi olnud sellest ajast kui mina siin käisin. Uued ja suured slipid on ehitatud ja kaatri hoidmise slipid ja uus suur hotell portlendi mäekaldale. Purjetama ma täna kahjuks ei saanud kuna ma suutsin teel siia külmetada ja nüüd ravin ennast hoolega ja proovin võistlustek olla vormis ja anda endast parima. ilm on siin kõigi kisute väga ilus. päike särab ja temperatuur on hetkel 23. Saime täna teha mõõtmise ning saime ära registreeerid ja rohkem muresid ei ole enam on vaja ainult merele minna ja purjetada. Täna oleme tiirutanud siin sadamas ja uudistanud nats ringi ja nüüd on aeg koju minna ja nnast ravima hakata.
homseni
Friday, August 28, 2009
pidu hakkab vaikselt lõppema
täna oli mul täitsa hea päev. Tunne oli hea ja olin rahu ise ja tegin kaks head sõitu. esimene sõit nokkisin vasakult ennast väga hea koha peale ja olin üleval 14. All märgis olin ka hästi krüssuga ei kukkunud ka kuskile aga viimase allatuulega lasin paar meest mööda. Mööda läksid nad lihtsalt, lasin tagant grupil korra minna vasakule ja ei läinud ise kaasa ja naksti sealt nad läksid. Kokku olin 17.
teine sõit sain tegelikult väga hea koha kui arvestada mu starti ja et paremal olles otsustas tuul vasakule keerata. olin paremal startimas ja kuidagi ei saanud vaba kohta liinil. tegin mitu halssi paremale tagasi ja lõpuks jäin teise ritta ja peale strarti sain ühe venelase ja stardikaatri vahelt läbi ja esimesena paremale plehku. See võimalus et ma seal sedasi vabalt sain läbi ja ilma viperusteta minema oli üsna väike tegelt. Peal oli mul hunnik tüüpe kellel oli ka soov pautida aga ma ei tea miks nad seda ei teinud:D läks õnneks. Olin paremal super hästi tuul pööras megalt paremale ja kui paudi tegin olin kõigil kaugel peale aga mõne ajapärast hakkas tuul nokkima vasakule ja nii pidin ma sealt hakkama siksima et märki jõuda. üles jõudsin peale 30 kindlasti. allatuules ei võitnud ega kaotadnu kulgesin seal samas kus olin aga edu saabud järgmine krüss. Kõik padis tulid mulle nii täpselt kätte et raske oli midagi muud tahta. Kõik liigutused olid õiged ja viisid mind teistele lähemale. All võtsin märki koos tomas vikaga kellest ma sain super kiiresti väga kaugele mööda. see oli üks kõige paremaid krüsse mis ma siin väistlusel sõitnud olen. lõpetasin vasakul kus tuli padi ja tõstis mind ilusti märki. allatuules sain prantslasest ka veel mööda ja olin 24.
kokkui olen 29. juunioridest 4.
viies juunior on minust 4 punti kaugusel ja kolmas koht on 8 punkti kaugusel. homme on tähtis päev ja mul on võimalus veeel tõusta. nüüd lähen koju magama. sauu
Thursday, August 27, 2009
Järjekordne päev on õhtusse meil siin jõudnud.
Tänane päev oli üsna positiivne.Kuigi väga suurt erinevust esimese päevaga ei olnud olid tänased sõidud tükk maad paremad kui kõik eelmised.
Esimeses sõidus tegin väga imeliku stardi. 30sekki oli aega kui tegin halsi ja panin kiiruga kaatri poole ajama. Sõitsin enamustel tagant läbi ja sain kohe vabasse tuulde.Tegelikult oli see üsna õige otsus kuna vasakul ei olnud tuult ja mina sain vabas tuules ilusti minna. Minu all oli ka Deniss. Sõitsime sinna ja tõstis terve aja tegelikult. Ütleme nii et kõik nägi väga super välja kuna tuul pööras paremale. tegime paudi ja olime kõigil peal ja andis tuult juurde ka. oleks asi nii jäänud oleks olnud üleval esimese kümne sees kindlasti kui mitte paremini. Kui siiski nii ei läinud. Vaikselt andis ikka tagasi ja tegime ära. Lõpus pööras jälle vasakule aga õnne meil siiski polnud kuskil 50m enne märki pööras mõnusalt vasakule tuule ja see grupp on nii tihe et seal tuli ilge pundar sinna ette. Nii ma olingi kuskil 30 kandis.
Tänane päev oli imelik kuna kõikides allatuultes ma suutsin kaotada. Kui eelmised päevad olen ma alati võitnud allatuules siis täna ma kuidagi jäin sama kohapeale või siis kaotasin ühe koha. Vb oli asi selles, et ma ei suutnud kindlalt kohe poolt ära valida.
selles sõidus ma ei suutnud ennast parema koha peale sõita ja olin 35.
Teine sõit hakkas kehvemini aga samas lõppes paremini. ma startisin kuskilt 1/3 pealt aga jäin mõne ajapärast teiste alla ja pidin ära minema paremale. Sain sinna vabalt minema ja käik oli ka hea. Läksin ilusti paremale ja õnn ja tuul oli minuga. Kõik nägi hea välja ja seekord ei pööranud tuul viimasel sekundil vastu vaid andis kasuks ja olin üleval kuskil peale esimes kümmet. allatuules jällegi jäin nats kahe vahele aga samas lõpuks valitud parem pool oli üsna hea sest all olin kuskil samas. Teine krüss oli see mis mind kurjaks ajas. Jäin nats liiga kesle nokkima aga lõpu läksin äigesti ja tuul jällegi pööras pikatl õigele poole ja sain ilusti närki ja olin ksukil 20 üleval. allatuules loll jäin alguses keskele ja siis alles jagasin ära et vasakule minna ja sain sellega 3 kohta ja olin 23. Kokku olen pärast tänast päev 31.
tulemused: http://2009finneuropeans.org/images/content/109/eurofinn-day4.htm
juunioridest olen 6.
tegelikult pole vahed nii üüratult suured. 20 punkti pole sellise grupi juures väga suurt midagi kuna kõigil on sitt sõit sees siis on selle vahe tasa tegemine pole väga hull. Selleks et juunioridest kolmandaks saada pean ma üsna head sõidud tegema ja teised peavad ebaõnnestuma.
muidu on meil siin kõik hästi. päike särab iga päev ja sooja on piisavalt. pole kordagi pikakäisega asja veel selga pannud. Merel käin maikaga ja käed paljad ja maru hea on olla. Isegi kui tuul tugevam on siis ei teki isegi tunnet et jahe oleks. aitab küll. sau
Wednesday, August 26, 2009
Eile läks päev kuidagi nii pikaks et ei jõudnud kirjutada midagi. Panen täna mõne lause eilse kohta ka.
eile oli selline imelik asi et tehti ainult üks sõit. Tuult küll oli aga kphtunikud arvasid et ei ole piisavalt. Esimene sõit ma sain hea stardi aga mul ei olnud kiirust. Olin väga aeglane ja ei suutnud oma positsiooni stardis hoida. Minu alt startis inglane kes oli üleval pikalt esimene ja võitis selle sõidu ära ka. Ma proovisin hea ja halvaga tal sabas püsida aga kiirust polnud ja ei olnud mul sedasi võimalik tal järgi püsida. Tema jõudsi tervel grupil eest vabalt läbi aga minule hakkasid silma tiksuma esimesed ja nii ma hakkasin ennast kaevama sinna pimedasse kohta. ei suutnud ma sealt eriti kuskil välja ka sõita ja sellise hea stardiga olin alles 37.
Täna selle eest nad tahtsid teha 3 sõitu. Tuul oli hommikul olemas ja kõik läks plaani järgi.
Esimese sõidus sai hea stardi aga jällegi pidin vaatama kuidas inglane väga nobedalt minema sõitis ja peale selle sõitis ta veel väga kõrgele ja lihtsalt sõitis teistele alt ette ja paljudele ette peale. Tesied kes minu pealt startisid vajusid ka talle sappa ja tiksusid vasakule poole. See ajas mind närvi ja see et ma närvi läksin oli tõenäoliselt selle kehva sõidu põhjus. Ma suutsin ennast seal vasakule kuskil kusse kaevata ja olin üleval üsna halvasti. Ei taha sellel sõidul eriti pikemaltpeatuda. Jätan ülejäänud jutu treeningpäeviku jaosk. Igaljuhul olin 44. Teise sõidu start oli absoluutselt alla igasuguse arvestuse. Olin kaari juures ja suures segaduses suutsin ennast seal sokutada kolmandasse ritta. Oleks saanud sealt tegelikult kiirelt vabasse tuulde aga peale pauti tuli risti enne mulle soomlane kes just oli lõpetanud ringitamise ja ma pidin eiti kiire ja kandilise liigutuse tegema et mitte talle otsa sõita ja et mastida kokku ei läheks ja siis ain nibin nabin kaatri vöörist läbi ja minema paremale. Seal oleks ehk isegi pareimin välja nillinud aga läksin paremale liiga kaua ja magasin oma võimaluse maha sealt normaalselt inimeste seas üles märki tulla. Kuna ka tuul otsustas see krüss ikkagi vasakule oopis pöörata siis tegi see minu liiga kaugele mindud krüssu veel hullemaks ja olin üleval ma arvan kuskil 65. Allatuules ei olnud pumpamine lubatud ja nii me tiksusime seal pool klissis pooleldi ulpides. Kokku olin 54. Ei olnud selles sõidus mitte htegi helget momenti mida meenutada.
Selle eest mulle meeldis viimane sõit. Sain stardi kuskilt poole liini pealt. Algul tundus et ei saa sealt vabalt minema aga kangutasin nii kuidas jaksasin ja sain sealt ennast vabaks. Mainimata jäi see et tuul läks selliseks et sai kallutada. Suutsin kohe peale starti teha paar väha targemat pauti kui ma eelmised sõidud olin teinud ja suutsin ennast sealt suurema sita seest välja saada vabasse tuulde ja sain tuule järgi koos esimese pundiga sõita. Ma usun et olin kuskil peale 20 terve krüssu ja seal oli juba tunda et saab ka puhast tuult ja vähe mõnusamalt sõita. Suutsin need eelmised sõidud nats ära unustdada ja püsisin üsna hea kiirusega teisega koos. Allatuules oli lõpuks lubatud pumbata. Mulle see pumpamise asi meeldib. Alati kui on lubatud pumbata olen ma vähemalt mingi 3-4 kohta võitnud. seekord ei olnud teisiti. peale ülemist märki pumpasin niii kuidas jaksasin ja suutsin üks 4 kohta tõusta. Sain mööda ka Maierist kes tundub allatuules üsna aeglane olevat. Krüssus hoidsin teiste juurde ja ei läinud ameerikat avastama kuid siiski lubsain maieri üksi kuskile ära minne ja vana kogenud tüüp tegi mulle kohe üks null vasakult poolt. Siiski ma suutsin krüsuga paar kohta maha mängida ja olin üleval 26. Allatuules algul ei saanud liikuma kuidagi kuid kuskil veerandi peal hakkas asi sujuma. Ilma pingutamata sain mööda RUS 9 kes suutsi ümber käia. Veel sain üsna kiirelt ja lihtsalt mööda POL 12st kes erilist kiirustr ei arendanud allatuules. Vähe kangem mees allatuules oli ITA 123 Baldassari. temaga madisatasim kuni lõpuni välja paat paadis. Suutsin siiski temast mööda saada ja olin 23. See viimane sõit oli maru raske aga tegi tuju vähe paremaks. Langesin tänaste sõitudega üsna mehiselt kuida õnneks suutsin selle ühe he sõidu siiski sõita. 54 läheb küll maha aga hetkel jääb 44 sisse ja kui ma hullemat sõitu ei tee siis jääb see lõpuni sisse sest maha läheb ainult pks sõit. Vot sedasi hetkel olen super väsinud, kõht on täis ja lähen kohe koju lebosseja homme on jälle uus päev. Juunioride 3st kohast on puudu 30 punkti.Ma usun et see on täitsa reaalne sest grupp on suur ja kui on tuul selline nagu täna viimane sõit siis sobiks mulle rohkem. Homseni.
Monday, August 24, 2009
Tere Kõigile.
Eile oli meil vaba päev enne sõitslust. Käisime ja lebotasime lähedal linnas nimega Burgas. Seal me lihtsalt magasime rannas ja sõime. natikese jalutasime ka ja tulime koju tagasi.
Täna hakkasid meil sõidud. Hommikul oli ilus tuul, aga esimest korda nägime pilvi, mis aga mõne ajapäeast said aru et nad ei sobi siia ja tegid sääred. Kraadist ma ei oska midagi öelda aga igaljuhul on nii soe et ilma särgita paadi kallal nokkida ja merele lühikese käisega on väga hea.
Start pidi olema kell 12. Kuna siin tuulega probleeme pole siis saime edukalt õigel ajal merele. Merel oli minuarust algul selline 5-6m/s tuul ja mõnus laine. Rada oli pikka ja stardilaeva peal oli krijas et 1,4nm ehk siis kuskil 2,5km minu arvutuste järgi. Esimene sõit ma sain väga hea stardi. Olin kohe väga heas pooses ja kõik uksed olid avatud. Nokkisin vaikselt vasakult aga veel parema sõidu oleks teinud kui oleks julgemalt vasakule läinud sest sealt sellise julge minekuga tuli välja üks horvaat kes oli üleval teine ja peale starti oli ta minu all. Allatuules olin maru kiires. Kuigi pumoanimne polnud lubatud sai klissi väga edukalt kuna laine oli selline sõbralik ja võttis ilma probleemideta mind alati kaasa. Võitsin mitu head kohta allatuulega. Väike error tekkis krüssus kus ma läksin vähekle liiga palju peale vasaku märgi võtmist paremale ja sellega sain nats lüpsta. Võtsin alumist märki koos Maieriga kes oli lõpuks 16 aga mina olin lõpus 23. Vasakult hakkas lõpus mõnusasti tõstma ja kõik kes läksid kohe vasakule said mööda. Allatuules võtsin mõned kohad tagasi ja olin 23.
Teine sõit oli mu kohutavalt sitt start. Jäin magama ja jätsin tegemata paudi millega ma tõenäoliselt oleks vabasse tuulde jõudnud kiiremini kui pautimata. Teiseks sõiduks läks tugevamaks ka tuul ja tõusis kuskil 7-8m/s juurde. Tuule kohta veel nii palju et siin ei ole saari või miskit ees ja tuul tuleb kaugelt üle mare aga siiski on t väga keerutav ja üsna raske on sõita. Lisaks on selline treppis laine kohati ehks iis suure laine peal on omakorda selline üsna mehine laine ja see tegi üle laine sõidu keeruliseks. Tagasi teise sõidu juurde. Ütleme nii et oma kangusest ma tahtsin sinna vasakule poole saada ja ma sain ka aga ei saa öelda et koht oleks hea olnud. Üleval võtsin märki viimaste seas. Ütleme nii et asja tegi hulluks ka see et lõpus pööras tuule nii palju vasakule et kõik sõitsid alt märki ja mina pidi vallama kõvasti kuna olin suure ülekrüssu tänus sellele pööramisele teinud. Allatuules nägin kurja vaeva ja üritasin igast väiksest laine virvendusest viimast võtta ja ettepoole trügida. See vist mul suts ka õnnestus ja all ma enam nii viimaste seal polnud. ees ja taga oli üsna palju nii et ma ei viitsinud kohta lugeda. Krüssu algul oli palju lubav aga lõpp läks jällegi väheke kehvasti. Ütleme nii et ma jäin liiga keskele et suuremat tõusu teha. Ma ei läinud kummalegi äärele välja kust oleks tõenäoliselt pareimini välja tulnud kui sealt kus mina. Hoolimata sellest suutsin ma sõita ennast kuskile keskele. Õleval ei olnud seljataaga enam nii tühi kui esimene kord. Ma pean ikkagi allatuulest rääkima kui mega kaif see oli. Lained on siin ideaalsed allatuule lained. Pumpamine oli lubatud aga laine ise võttis sind kaasa ja viis su kaugele ja kiiresti. Ääretult kaifid allatuuled olid ja seda oli ka viimane. Ma olin kuidagi esimese otsa ja tagumise otsa vahel. sinna oli tekkinud suurem auk. Ma suutsin enda ees olevatest tüüpidest mööda saada ja sain nendega ka vahe sisse ja siis ma seal kulgesin maa ja taeva vahel 34ndana. Ma usun et ma võin isegi rahul olla mõlema sõidu tulemusega mitte aga teise sõidu stardiga. Kokku olen täna 26. Juunioridest olen 3. Täna oli selline kiire ja mõnus päev. olime juba peale 3 kaldal.
tulemusi hakkab leidam siit: http://2009finneuropeans.org/main.php?act=content&rec=58
Saturday, August 22, 2009
Kohal ja elus
Tere kõigile
Oleme siis rõõmslat jõudnud Bulgaariasse ja veetnud siin neli ilusat päev.
Algatuseks natikese siia sõidust, selleks et neid vead enam ei korduks. Esiteks enam ei tohi Poolat maha teha et seal on sitad teed. Meie kangelased sõitsime siia sedasi et eriti ei tahtnud kuulata mida GPS ütleb ja vaatasime suure kaardi pealt linnad ja teekonnas kust kaudu me tahtsime sõita ja siis panime linnad järjest gpssi. Ehk me siis sõitsime Pooleni nii nagu ikka ja siis hakkasime panema sinna ida poole. Sõitsime läbi poole kuskilt ida poole ja Varsavit ei läbinud. Lõpuks jõudsime läbi Poola Slovakkiasse kus me sõitsime õige suts: Sealt panime ungarisse kus me sõitsime ka suts ja siis me jõudsime sinna mille kohta mei ei teadnud mitte midagi ja mis oli GPS peal täielik must maa RUMEENIA. Rumeenia võttis mied vastu kaosega. Ees ootas meid mingi tee ehitus ja ümber sõit toimus betoon plaatiest ehitatud nii nimetatud tee peal. See tunne seal sõites oli umbes sama nagu autoga trepist alla sõites. Ausalt oli hirm et meie rendi auto laguneb ära. Lisaks ootas meid ees öö ja see ei tõotanud head. Teed oli kitsad ja oli tunne et need lihtsalt keerutavad ühes kohas. Lisaks oli mega pime ja autosid oli maru palju. Kohati oli tunne et see tee oli sinna kukkunud kuskilt kuu pealt ja see oli seal nii et polnud jooni ega mitte midagi kõik sõitsid nii nagu heaks arvasid. SÕitsime 3 tunniste vahetustega aga ega rumeenia teede peal eriti magada ei saanud. Magamine toimus meil bussi põrandal. Sedasi uimaselt sõites jõudsime lõpuks Bukaresti kus oli hommikul pool6 sama suur liikulus kui tallinnas kell 5 päeval. Mingi nipiga jõudsime me läbi selle linna. Gps meil seda linna ei mõistnud ja temal seisukoht puudus meie asukoha suhtes nii me pidime nende harva esinevate siltide järgi sealt läbi saama. Õnneks me Geritiga kuidagi jagasime asja lahti nii et ilma tagasipööreteta saime me sellest linnast läbi õigele teele. Linnast väljas selline täieti suvaliselt maha pandud asfalt kus ei olnud ühtegi joont mida ääristasid inimeste hoovid ja nii sama tühermaa. Üsna selline kaose tunne oli. Edasi tuli imekombel ilus tee millelt me pidime üsna kohe maha keerama. Sinna kuhu me keerasime oli ilus tee aga lihtsalt keset teed oli näiteks meetrine auk mis oli mingi 25cm sügav. Selliseid oli veel mitmeid. Lõpuks jõudsime Bulgaariasse. Rymeeniast Bulgaariasse läheb väike sild üle jõe mis on nende kahe riigi piiriks. Ütleme nii et midagi eriti ei muutunud. Lõpuks jõudsime Varnasse ka ja viisime kiirelt paadid klubisse tõstsime kärsut maha ja paneime ajama. Me olime kaks päeva autos istunud ja tahtsime pesta. Üsna hirmus oli ringi liikuda kui selline väga kange hais järgi tuli.
Meil oli üks pisike korter bronnitud aga me läksime igaksjuhuks tourismi infosse ja küsisime suuremat kporterit. Meie õnneks leiti meile kohe uus korter mis oli lähedal ja väga suur. Kokku maksis 60euri öö ja selle me jagame neljaks ja siin oleme 11 ööd. Meil on kaks magamistuba kaks vannituba ja köök ja suurtuba ja siis veel kaks konti ja kaks telekat pluss kaks rõdu ja katusel on suur terass. Ja kogu see lugu on kahel korrusel pluss terass mis on kolmandal korrusel.
Nii nüüd nats purjetamisest ka.
Jahtklubi on selline muuseas mingi hiigel muuli peale ehitatud ja asub mingis suures sadamas.
Ei saa öelda et see ilus oleks aga kui siin on hunnik purjetajaid siis on üks kõik missugune klubi ilus. Meri on siin soolane aga mitte nii väga soolane silmad on mul üsna harjunud ja ei kipita merel. Oleme käinud kolm korda merel. Tuult on alati olnud ja oleme isegi mõnusalt kallutada saanud vaatamata soojale ilmale. Eile hommikul tegime ära ka mõõtmise ja registreerisimse ning nüüd on meil kõik tehtud ja rahu majas. Täna tegime ühe trenni koos suht suure grupiuga. Tunne oli hea ja suutsin üsna edukalt sõita nendega koos. eelnevad päevad ei ole me teisi merel kohanud kuna oleme käinud teistel aegadel. Homme teeme vaba päeva nagu ikka enne võistlust. Lähme lebotame siin lähedal linnas nimega Burgas. Ülehomme hakkavad sõidud ja siis tuleb rebida nii kuidas jõuad. Vot sedasi. Ma mõnipäev kirjutan veel ja nüüd hakkavd mu jutud siia ilmuma kuna mu koduleht on suts rikkis.
enam ma ei jõua kirjutada sest mul näpud väsinud pikast kirjutamisest ja kui muidu kirjutan üle künga siis nüüd hakkab jutt vabsee arusaamatuks muutuma:)
Subscribe to:
Posts (Atom)