Wednesday, January 30, 2008

kolmas päev siis juba

sedasi eile mei kirjutanud midagi sest me käisime õhtul vanas sharmis shopingul....ostasime siis kolm vesipiipu , neli plokki tubakat ja neli pakku karbooni....:D suhtelisetl suure hunniku saime kokku ostetud.nats lasti meid üle vist ka aga ega väga kaua ei viitsinud seal kaubelda ka. peale seda tulime koju ja proovisime ühte piipu kohe.
enne seda päeval me vaidlesime ühe tüübiga rannas et paremat hinda sukeldumiseks saada.lõpuks me siis ostasime kaks sukelsdumise(mõlemad üks kord) 55dollariga. ma ei tea on see normaalne hind või mitte aga hotellis oli 60euri nägu sukeldumine , et sellest on tiba odavam nagu.vot nii palju siis eilsest.
täna siis hommikul tegime luugi lahti üsna vara kuna läksime sukelduma. kell 9 pidime rannas juba olema. ilm oli suts kehva kuna tuul oli tugev ja siis ei ole väga soe merel. sõit sukeldumis kohta oli üsna pikk ja jahe. kuidagi kukkus nii välja et meie pidime kohe esimesena minema vee alla. panime siis külmad ja niisked kalipsod ja varustuse selga mis kõige kergem ei olnud. püsti oli päris raske tõusta aga vees oli juba hea olla. vette minnes oli päris harjumatu sealt torust hingata. geritil kõige paremini esimene kord ei läinud. tema läks nats närvi ja tuli väike paanika ja siis talle väga ei meeldinud ja pika proovimise peale ta ei tathnudki tulla. me olime juba umbes 5m sügavusel ja gerit ei sanud hingata hästi ja pisike paanika jaanika oli sees ja tahtis ruttu vee peale minna aga kuna meie peal oli 5paati millest 3 liikusid siis ei saanud me kohe üles minna ja see tegi asaj veel keerulisemaks. isegi instruktor oli suts närviline. lõpus gerit läks paadi peale ja istus ja külmetas rätiku sees kui mina sukeldumas käisin instruktoriga koos... mulle väga meeldis. me olime vee all küll vähe aega aga siga lahe oli. algul oli suts paha hingata aga veeall läks kõik heaks ja siis ma enam üldse ei mõtlenud selle peale et kus ma olen ja kuidas hingata vaid vahtisin ringi neid värvilisi ja veidraid kalu. aeg sai otsa nii kiirelt et ei saanud arugi. vot sedasi...sukelduma tahaks kindlasti veel mina....vot sedasi siis. peale seda oli päris jahe paadi peal kui tuul puhus aga koht oli ilus. vesi oli soe ja sinine. pärast läksime paadiga veel ühte kohta kus tuult ei olnud ja teised tegid teise sukeldumise veel ja meie käisime snorgeldamas. vesi oli maru puhas ja ilus ja soe. kalu on siin igast sorti ja taimi on ka üsna värvilisi. mõni kohali ajas nats hai juttu meile siis suts ikka piilusin nurgast nats:Don siin haisid või mitte aga imelik oli ikk pärast:D....vot sedasi see päev siis läks. nüüd oleme linnapeal netis korra ja varsti lähme hotelli sööma. ilma jamata ka me tegelt sukeldumas käia ei saanud sest mingi rahaga oli meil jama seal kohalikega kellele meie raha lõpuks ikkagi jäi. summe polnud suur aga kuidagi jah väga veidralt see meie käest neile jõudis:D(umbes 60krooni)......täna siis lähme uurime nats kohalikku ööelu asju ja homme proovime jälle laisad olla ja sooooooooojas rannnas lebotada ja soooooojas veees sulistada:D vot sedasi pilti ei saa eriti üles panna aga ma proovin korra ehk õnnestub aga ma kahtlen järgminese korrani...sau....kallid soojalt maalt teile sinna külma ilma siis...oi me oleme kurjad:D

Monday, January 28, 2008

esimene päev kõrbes

täna hommikul ääretult vara siis maandusime sharmi. lend oli suht selline mitte väga mõnus sest minul ei olnud eriti jalgadel ruumi geritil oli vähe parem seis. enamus ajast küll magasime aga pärast püsti tõusmist andis tunda et on kõveras magatud. lend kestis umbes 5h. peale lendu siis pisteti meid bussidesse ja sõidutatid hotelli. hotelli asukoht ei ole tegelikult väga luks. ümber on suht selline ehitus käsin aga õnneks meile see eriti silma ei jää sest seal on põõsaid ja igast kraami ees. hotell on üsna ilus kaks basseini ja baarid ja see ala on üsna suur. peauksest välja minnes on selline plats kust siis läheb trepp alla linna ja siis sealt on ilus vaade linnale ja merele. tänane päev on sna sombi tegelikult olnud. õhtu poole on nagu elu sisse tulnud. hommikul kui hotelli jõudsime hakkas kohe hommikusöök ning peale seda me arvasime et oleks tark väike uinak teha. peale uinakut tegime väiksd sulpsud basseini külma vette. vesi oli ääretult külm bassus eriti ei tahtnud seal väga kaua solistada. pigem oli see pisike kastmine. 12 oli meil väike infotund ja seal saime siis mõned targad asjad teada kohaliku elu ja olu kohta. peale seda läksime randa lebotama. rana koht on mõnus suured laiad lamamisvoodid kus me siis lebotasime....voodi on lausa selline suuuur kaheinimese oma. rannas on lõunamaale kohased mingid pool kaupmehed ja muidu asjamehed kes sulle hunnikuga kõike müüks mis neil on ja vb ei ole ka veel aga ikka müüks sulle juba.peale seda uitasime linna peal nats aga no üldjuhul ei saa öelda et mulle väga need kaupmehed kes sul käest kinni hoiavad ja sulle mingit värki üritavad müüa. õhtusööki antakse meile siin 7-10ni ja hommikusöök on samal ajal hommikul. söögiga ei saa kurat igast kraami võib sealt leida. peale soolase söögi on magusaks pakkuda neil nii umbes 7-9 erinevat kooki. õhtusöögilauas me muidugi nagu pingutasime nats üle üsna raske oli oma jalgu liigutada ja toa poole liikuda. siis me jälle pikutasime ja kurtsime täis kõhu üle. nüüd me lõpuks oleme maandunud kuskile kesklinna kus imekombel on wifiii. teeme siin väikest viisi vesipiipu ja joome teed siin soojal maal nagu kohalikel kombeks. homsed plaanid sellised et sõidame õhtu poole vanasse sharmi kus pidi hinnad vähe rahakukru sõbralikumad olema. vot sedasi siis. ega ilmaga ka väga kurta pole. täna säras päike aknast sisse kui hommikul uinakut tegime ja päevapela läks ikka soojaks asi siin. vesi pidi olema 24 ja õhk on umbes sama päeval ma arvan.tegelikult me siin päris paljalt koguaeg ringi ei jookse õhtul tuleb ikka vammused selga panna kui linna peale siblima vaja minna. helistama me siit teile ei taha sest kõneminut on jube...35eeki minut välja helistamise puhul ja 25 vastuvõtmine nii et parem saatke sõnumeid kui midagi on või siis oodake ehk ilmu blogisse midagu uut mõni õhtu.....omme vb ei ilmu siia midagi homme õhtul me vanas sharmis siis ei hakka arvutit kaasa võtma ...kolmapäev siis teeme uue postituse. pilti tahtsin ka üles panna aga no see nett ei luba hästi nii et järgmine kord siis proovime uuesti.tsau
(PS!...ma usun et geriti ja minu emale on see kooli väga hea harjutus mõnele klassile ...ül tekst oleks siis selline et millises lauses ei ole vigu?)

Sunday, January 27, 2008

egiptusesse

täna ma siis jälle ära lähen. õhtul hilje lennuk meid geritiga mustale mandrle lennutab liiva peale logelema ja laisklema. tegelikult nii laisad plaanid mul pole. tahaks seal igast huvitavaid asju teha ka. moosese mäele tahaks minna ja sukelduma ka. snorgeldada vast saab ilma rahata ka oma asjadega. loodetavasti läheb meil lend hästi ...lugesin trip.ee selle lennufirma kohta pon ääretult häid kogemusi olnud ja risti vastupidiseid ka nii et jah eks näis mis meid ees ootab. kindel olen ma selles et estonian airist on lennuk nagunii etem. kohapeal me oleme sellises hotellis nagu sharm cliff resort. see peaks üsna uus hotell olema ja loodame et toad ja asjad on ka normaalnse. tagasi ma kappan 3ndal ja siis kohe 4ndal hakkab kool ka juba siis pean natikese ikka pingutama sest kevadel tuleb veel palju ära olemisi koolist nii et peab asjad ette tegema ehk. vot sedasi. ega siis suurt midagi olge tublid siin kodumaal siis ja ärige lund kusilt et suusassad ikka otepääl liugu saaks lasta metsavahel ja et lihtsad inimesed saaks kisada rajaääres omadele hoogu juurde....sau

Thursday, January 17, 2008

kodus

Läbi sai selleks korraks see reis.lend koju oli üsna raske. Kuna transpordiga oli arusaamatus siis ma pidin sõitma viimase lennujaama taksoga lennujaama juba kell 6 õhtul(mu lend väljus 3.20öösel). kell 7 ma olin lennujaamas. Õnneks alguses üsna lühikest aega olid seal ka isreali kutid siis ei pidanud üksi istuma ja ma sain nende käest filme ka mida vaadata. peale seda kui nad udu tegid vahtisin ma lihtsalt tühja. vaatasin filme ja kõik. chek in oli üsna mõnus kuna mult võeti kõik asjad ära ja saadeti pagasiks. mulle ei jäänud peale arvuti midagi. see oli maru hea uudis siis ma ei pidanud oma suurt ja rasket käsipagasit tassima(see kaalus 12,5kg kui tallinnast tulin). veider et keegi ei tahtnud lisa raha sest mul oli kaal tõsiselt üle. lubatud on 22kilo pagasit. mul oli 16kg suur kott siis 12kilo väike kott ja siis rool svert 10kg ja siis pinn ja pikendus oma toruga oli 2kg. see teeb siis 40kg:D ja suts üle aga ei nurisenud keegi. sedasi ma sisi läksin praha lennukisse kus ma enne liikumist juba suutsin magama jääda ja siis ärkasin kui lennuk maandus. edasi ma läksin termiali oma värava juurde ja magasin seal metall pinkide peal tubli 2,5h. kõige parem koht polnud aga nats sai silma kinni. tallinna lennul magasin ka ja olingi tallinnas. kodus on hea olla. ilm võik parem olla aga no ikka on mõnus.
kokkuvõtteks võib öelda et kindlasti võik planeerida selle reisi ka järgmineks aastaks. uurisin nats elu seal ja horvaatlased tulevad üsna kindlalt järgmine aasta ka. hotelliga nii et see hotell oli suht okei ja mingi 7-8min klubist ja öö oli 26euri. Järgmine aasta nad lubasid ka kortereid otsida juurde mis mulle rohkem meeldiks. võimalik on et selleks ajaks on neil ka juba uusi paate seal olemas ja saab loogilise paadi. koht iseenesest on luks purjetamiseks ja kõrvalisi häirivaid tegureid nagu hulgi turiste ja mida kõike veel on vähe ja saab keskenduda purjetamisele.
kokku ma käisin merel 9päeva sellest 4 olid võistlused. tunde sain kokku 33,5h ja natikese ka jooksu kilomeetreid. joosta oleks võinud rohkem aga lõpus võistluste ajal ma oli üsna küpse ja see külemtus tuli ka kallale siis ei saanud joosta. alguses tuli ka jooksu kilomeetreid üsna ilusti.
ma usun et tundidega võib rahule jääda. on kindlasti võimalik teha rohkem aga 33,5 pole ka vähe 9 päeva kohta.
võistlus seal nende lõunamaalastega on üsna hea kuna kui seal juba suudad nendega nats sammu pidada siis võib järeldada et siis väga sitt mees sa polegi. nad on purjetanud koguaeg suht. enne seda oli küprose tüüp pavlos 3nädalat horvaatias laagris koos horvaatalsetega nii et kui seal võistlusel nelie mitte vastu saada ei ole hullu. kui juba võrdselt sõita siis on lugu üsna hea juba.
nii palju siis küprosest.oli tore ja loodame et tuleb järgmine aasta ka lennuki pilt sinna maale osta.

Tuesday, January 15, 2008

LÕPPPPP

eile ei jõudnudki kirjutada väga. suts oli tegemist ja õhtu oli juba hilje kui aega tekkis.
Niisis pidu läbi selleks korraks. Oma kohta ma parandada ei suutnud. viimane päev oli suhteliselt vaikne tuul ja see horvaatia tegelane oli etem must selle ilmaga. Olin kokku siis 7 peale horvaatlasi kreklast ja pavlost. Enamus mehed ees on suht karmid tegelsed ja ma arvan et mul ei peaks häbi olema et ma neile kaotasin. nad on ikkagi maailma klassi purjetajad ja ma pole kaua sõitnud ja nemad koguaeg sõitnud ja no siis ei ole ju ime et nad ees olid. samas nad ei ole võitmatud. ma suutsin kohati olla nendega küll ja lausa krüssus võita neid nii et peab veel harjutama. üks päev ma sõidan neist mööda. kokku ma siis purjetasin 9 merel käigu päevaga 33h ha 30min. ma usun et see on suhteliselt okei. eile oli ka ilus ja mõnus lõpetamine. käisime restos söömas kus pakuti kohalikku küprose sööki mis läks täitsa libedale alla. õhtul kui pidu läbi tulime hotelli. kuna elame isreali laua tüüpidega ühes hotellis tulime ühe taksoga ja kuna midagi õhtul teha polnud läksime istusime kohalikku baari maha ja rüüpasime õlu suts lõpetuseks ja arutasime maailma asju:D....üldiselt täita normaalsed tegelased olid. nii see päev siis õhtusse läks.
tänasest siis. täna ma siis hakkan ennast kodupoole liigutama vaikselt. vaikselt sellepärast et täna ma andsin hotelli ära aga lennuki peale saan ma alles 03.20 ööselt mis pole kõige mugavam kellaaegu. kuna siin midagi teha pole siis olen niisama üritanud aega rutuga mööda lasta. kõige hullem asi tuleb veel. kuna ma lähen kell 6 hotellist ära lancarasse kus lennujaam on siis ma jõuan sinna umbes 6.45 ja siis on mul üle 8h aega seal istuda ja lendu oodata. see on üsna jube sest hotellist öeldi et seal ei ole kotihoidu ja ma pean oma asjade otsas istuma. vot sedasi. ja üldse hommikul oli hea üllatus oli see et me olime teineteisest mööda rääkinud selle bürooga mille läbi ma hotelli panin ja kokkuvõttes transporti hotellist lennujaama meil polegi. orgunnisime siis ennast mingi lennujama takso peale mis benjamini juba peale korjas ja teeb seda kell 6 ka minuga. nii et viimased tunnid siin limassolis. üldiselt ma olen rahul et ma siia tulin. see on ilus koht ja väga luks purjetamiseks. ma loodan et asi läheb sedasi et me saabume siia järgmine aasta kos reinuga ja veel karla ja argoga ehk või vb ka martti ja keegi veel. saaks korralikult purjetada ja siin on hea konkurants ka sest horvaatlased ütlesid et nad tulevad tõenäoliselt järgmine aasta ka...vot aga mul nüüd hakkab aku tühjaks saama ja ma lähen hotelli tagasi ooooootma ....nagu ma seda vähe täna teinud olen....sau....

Sunday, January 13, 2008

Jälle ükspäev õhtus. täna ma olen väga väsinud. tuul oli tugav ja sõite oli kolm ja kõik olid umbes tund pikad. Kohad küll mingi hiilgavad ei ole aga omal on tunne hea. pole asi nii nii hull. saab sõidetud küll nendega. Ma arvan et see et pole kaua sõitnud see et paat selline ja kõik see kokku tebki selle et ma sedasi maas olen. esimesed kaks krüssu saab koos sõita esimestega ja viimane krüss teen kino ja annan ära pikalt. tegelikult oli tore täna merel väga mõnusad sellised klissi lained olid. allatuuled oli äääretult mõnusad.kõik sõidud olin 6. peale mind oli väga pikka vahe sees. teised olid väga kaugel maas. samas ei sa öelda et ma arapovi kannul lõpuni tulin. vahe oli sees aga eks ta ole sedasi et ta ike nats etem sõitja ja ma pean vähe nühkima veel. samas krüssudes suutsin seal nendega olla küll. mitu krüssu seal ikka koos olime. voot seasi...praegu olen kokku 7. ees on mul üks lamp horvaatia tüüp kellel on esimesest päevast mingi 4 5 koht sees. täna ta oli koguaeg taga must. ma loodan tast mööda saada ja kuuendaks saada ikka. samas ma hakkasin mõtlema nende tüüpide peale kes mu ees on Mate arapov on isaf ränkingus 15.tonci stipanovic on isaf rnkingus 14.kuzmanic tonko on isaf ränkingus 61 ja siis on pavlos kontides kes on isaf ränkingu 150 ja isaf juunioride maailma meister ja Michail Aris kes on isaf ränkingus 136. nii et pole kõige sitem seltskond. pole väga vist vaja nutta kui ma neid tõesti veel ei võida siin. ehk ma suudan seda kevadel palmal või hyeres.täna ma olen väga küpse jalad on nagu kummist all ja silm vajub looja. lähen hotelli ja lebotan seal nats. vot homme jälle päev ja proovin parem olla...sau

Saturday, January 12, 2008

Singer vinger

täna siis juba teine päev võstlustel lõppenud ja ega see päev eilsest suurt targem polnud.
11 oli start ja tuul oli jällegi eesti ilma teate sõber. muutliku suunaga ja 0-6m/s puhnduti 8m/s ehk..vot selline kino oli täna jälle. esimene sõit oli üsna tore mulle meeldis. tuul oli okei(küpose tuule kohta okei) ja ma sõitsin koos mate arapoviga kellel ei jaganud aju väga vist alugl matsu lahti ja jäi algul nats teistest maha ja siis ma sõitsin koguaeg temaga koos ja kord tema ees kord mina ja allatuules kus ma üldjuhul kilpkonna kiirust aretan isegi siis ma olin sabas tal ei läinud kuskile...sedasi oli...muud sõidud olid jälle hullemad. tuul tegi rohkem nippe kui enne. Viimane sõit hakkas tuul pullima jälle.. pööras nii 50-60kraadi paremale mida ta ka enne tegi ja tagasi tuli ja ma olin jälle kogemtaga ühe horvaatlasega vasakul.üleval olin uhkelt eelviimane:D...õnneks ma allatuules ja krüssus suutsin tuule nippe oma kasuks nats kasutada ja sain seitsmendaks mis algul tundus üsna võimatu sest nad olid nii kaugel ees kuna nad olid paremal kui mina vasakul olin.(ästi selge jutt neile kes ei purjeta)aga näe sain kätte ja lõpuks sain 6ks aga siiiiiiiiiis allatuules krt mul plekkkis täiesti ära ja üks kuradi horvaatlane sai mööda...krt kui vihane ma olin ma nii pingutasin et sinna 6ks saada ja siis krt jälle sain tuulega piki molli. vot nii palju siis purjetamisest tulemustest ei ole aimu ka sest õhtul peale jooksu läksin klubist läbi ja ei olnud üleval ikka ja klubi oli kinni juba. siin ei toimi asi nii kiirelt. muideks ma hakkan lõunamaastuma sest mul on külm merel ja maal ja õues on mingi 16 17....vesi on 17 18 ja merel on õhk muidugi külmem mingi 13 14 ma arvan sest tuul on jahe....voot pilte mul pole....ma proovin mõnipäev seda parandada. vot sedasi...koju tahaks ilgelt kui aus olla... selline hotellis elamine ei ole mõnus minu jaosk . olla toas mingi soome tüübiga ei ole mõnus. purjetamas ei saa ikka käia sedasi et hotellis ööbid. korteris mõnus oled nagu kodus saad süüa teha ja oma tuppa minna kui tahad ja on ruumi kus puhata. hotellis istu ja vahi sommi molli õhtu otsa kõrval voodis no ei paku pinget eriti. vot aga jah kohe see pidu läbi vähemalt merel on ta eemal see on hea. aga ega ma taha öelda et siin olla nagu ei taha purjetada on siin ikkagi tore. vesi on soe ja mõnus ega neljalt teist nii head kohta euroopast ei võta praegu kus vesi nii soe ja mõnus olla.....vot nii palju siis tänaseks...pole siin mingit äktsiooooni juhtunud ka eriti ikka päike tõuseb ja loojub ja tuul puhub...vot sau

Friday, January 11, 2008

võistlus

täna siis hakkas võistlus. Algatuseks oli hommikul jälle jama mastiga. ma teadsin et saan uue masti hommikul aga ei saanud sest pole enam maste. Niisiis pidin ootama pavlost kes saabus kell 10.00. teda sellepärast et temal ehk või olla masti ja tal vb oli ka neete ja trell ja neetija. Oli ka ja siis oli uus jama trell oli tühi. Pidin ikkagi minema katkise mastiga. teipisin selle hästi kõvasti kinni ja läksin. Tuul oli selline huvitav. Võiks öelda et eesti ilmateatel oleks siin lööki. Siin lööks laineid nende ennustus et homme on muutliku suunaga tuul ja 2-8m/s puhanguti 12m/s. Täpselt nii oli ka täna. esimene sõit katkestati kuna tuul pööras. siis tuul pööras tagasi ja anti uus start. ma sain maru hea stardi. ja tuule pööramised olid nii 30kraadi ja sedasi siis oli hästi kui nii vähe keeras. suutsin esimse ringi püsida esimestega ja isegi võita horvaatlasi tonko oli ta nimi vist ja alumist märki võtsin kolmandana mate arapovi taga ja siis hakkas asi sinna kohta minema kus keha kaheks läheb nii et jah. lõpuks olin kuses. See sõit siis oli alles algus tuule pööramiste jaoks. järgmine sõit oli täielik ulme. Esimene krüss pööras tuul umbes 60kraadi vasakule ja ma olin paremal. allatuules vaikis ära ja lõpuks me krüssasime nii nimetatud alla märki siis peale alumist märki tuli mega pagi ja klissisime jupp aega ja siis pööras laks krüssuks ja siis sedasi kõik ringid ja lõpuks kui ma olin suht normaalselt ennast väga tagant kuskil 4,5ks sõitnud siis ma olin vasakule ja tuul pööras paremale vot oli lust ja plekkis ära ai kui mõnus oli ....siis istusime seal ühe kreeklasega. ei maru mulle ka meeldib. lõpuks viimane pakstaak me siis krüssasime vot selline tore sõit oli ja keegi ei mõtelnud katkestamise peale. kuigi vahepeal oli tuul 0m/s ja siis vahepeal 9m/s vot sedasi ma olin väga taga kuna ma jäin vasakule plekki ja tuul ppööras paremale... ega ma üritagi ennast välja vabandada ma lihtsalt seletan mis toimus tegelt...keeruline matega sammu pidada kui ma olen 20h merel olnud ainult. siis aeti meid kaldale kuna tuul oli liiga ebastabiilne ...nagu nad alles siis oleks avastanud. siis olime kaldal ja siis aeti meid tagasi merele ja tehti viimane sõit. see oli umbes nagu esimene suht ebastabiilne ja väga veider. algul olin jälle okei ja siis tsau paka kuskil kuses... peab nigu harjutama veel nagu ott karlale ütles:D....vot selline päev oli ja siis tulin kaldale ja hakkasin masti neetima (kusjuures ma pole kunagi enne seda teinud) ja tuli väga hästi välja ja mast sai korda. siis lõpuks sain veerand 6 hotelli väsinud ja märg, käisin pesemas ja läksin sööma ja tulin netti ja kõige tipuks võtsin ühe kohaliku õlu tänase päeva peale:D....vot sedasi... muideks see koht kus ma netis käin ma ole iga päev siin käinud....oma jope juba....sisse astun siis kohe lendab lauda mingi asjaga....voot sedasi...aga jah eks siis homme jälle uus päev ja ma loodan siis vähe paremat päeva et ehk ma suudan oma mossega neile nats säru teha siis neil jõle sitt tunne....muideks need horvaatlased ei meeldi mulle mitte üks törts....venelaste moodi on ja suhtumine selline et me oleme parimad jne....vot aga aitab tänaseks ma nüüd minema sauuu

Thursday, January 10, 2008

Eile ma vist ei kirjutanud. Kuna no suurt midagi uut ei olnud. Merel olin 4h ja siis sörkisin nats ja siis jälle söök ja magama ja sedasi nagu ikka. Eile benjaminil läks mast pooleks. See oli eilne äktsioon.

Täna on siis võistluste eelne päev. Ma otsustasin et ma ei lähe merele täna ja selle asemel läksime täna linna ja ostsime kodustele nänni. Hommikul oli külm siin. Tuul oli suht tugev aga päike paistis. Hommikul käisime klubis ja tegime registreerimise ära ja saime oma nänni kätte ja siis läksime bussiga linna. Ega see linn üldiselt mingi selline shoppingu huvilistele eriti pinget ei paku. Isegi Tallinnas on vist rohkem poode. Me jalutasime üsna palju ja raha jätsin ka poodi suts. Kella kolmeks oli ilma maru ilusaks juba läinud. Vesi on selline mõnus sinine ja tuul sahistas palmides vaikselt. Kõhtu täitsime kuskil suvalises kohas peatänaval. Võtsime mingi kohaliku toidu mis oli mõeldud kahele ja mis siis sisaldas igast kohalikke asju. Seal oli igast värke. Kala ja seeni ja liha ja juustu ja no me istusime nelja inimese lauas ja laud oli igast kraami täis. Kõhu sai täis aga ei saa öelda et ma väga nautisin seda kõhutäits vb ma lihtsalt ei oska sellist võõrast toitu nautida. Lõpuks läksin veel klubisse et nats targemaks saada selle kolmanda isiku kindlustuse suhtes. Sain ka ja homme teen ära. Kui ma läksin paadi juurde siis ma avastasin oma mossel jälle probleemi. Kuna mast ei liigu stepsis korralikult siis ei pööra see ennast õigesse asendisse peale pauti ja seetõttu hakkab poom seda rautis väänama ja kangutab needid lahti ja juhtub sama mis eelmise mastiga. Needid on juba lahti ja loksuvad ja tõenäoliselt läheb ka see mast katki. Selle ennetamiseks ma üritasin seal suts ehitada asja vähe paremaks ma loodan et sellest oli kasu. Tore oli täna see et härra Mate Arapov saabus ja selle peale võeti ühelt soomlaselt parem paat ära ja anti arapovile ja soomlasele anti jube juust asemele nii et jah päris tore. Kõikidel horvaatlastel on korralikud asjad ja paadid meil on sellised vanad juustud ja roostes nats ja sellised kollased ja matt põhjaga paadid. Seda valusam on neil tegelikult kui nad peaks mõne sõidu või võistluse või üks kõik kus kaotama suts. Aitab kah. panen mõned pildid ka

see olen mina siis kes kaua näinud ei ole:Dpeale rasket shoppingut käisime siis mereääers ka see mõnus selline sild vette kus siis tavaliselt kalahimulised kala välja tõmbavad


see siis see sild kus eelmine pilt tehtud oli


alumine siis pilt klubist kus me möllame....mate arapov nokib oma paati seal mille ta soomlaselt sai

Tuesday, January 8, 2008

neeeger kõrbes

täna oli neegril mõni erinevus ka teistes aga vähe. esiteks oli täna nii soe kell 10 hommikul juba et sai riided seljast ära võtta. sellega kaasnes negatiivseid asju ka. tuulega ei olnud väga nagu kiita. niisiis me lebotasime mõne tunni klubis. mõistagi olime meie Benjaminiga ainukesed kes mõtlesid et on soe ja võiks lausa lühkaritega ja ilma pluusita olla. me isegi arvasime et võik ujuma minna mille peale teised meid veel imelikumalt vaatasid aga noh vesi on sama mis meil suvel nii et pole kurta midagi. teistel olid ikka pikad riided seljas ja neil oli hea olla vist. suurt muud huvitavat siis rohkem hommikul polnudki. lõpuks saime merele ka siis oli kell juba löönud 13.20 või midagi sarnast. tuul oli vaikne ja lasin oma mossega seal ringi. suts üle kolme tunni pigistasin ära siis tulid lauamehed kaldale siis pidin ka ära tulema. pimedaks läks ka tegelt ja noh siis ei ole enam midagi uut.njah siis tegin jooksu ja sõin jälle ja puha.
ma parem selgitan siin kohalikku elu nats.
küpros on saar siis nagu ma aru olen saanud:D
bensiin on siin kallis ja autod sõidavad valel pool. kuna siin on inglismaa käpp sees siis siin on vale pidi liiklus ja teistmoodi stepslid. hotell on meil selline keskmine. üks päev saime toakoristaja käest sõimata küprose keeles ..ei tea veel miks aga ta oli kuri ja üks päev kurjustas meie kallal hommikusöögi mingi ülem või keegi tähtis nina. kurjustas sellepärast et ma tahtsime võileiva kaasa võtta.peale seda me teeme seda salaja siis kui ta nõusid läheb kööki viima. nii mis siin veel siis huvitavat. see on selline linn mis on nagu vajunud lömmi mööda rannaäärt. meie oleme ida poolel. siin on ainult hotellid. enamus restoranid ja söögi kohad on tühjad või on kohalikud ära põgenenud tohutu külma eest. keset linna kulgeb üks selline pikkkk tee kus inimesed sõidavad väga kiiresti kuigi on piirang 50. kohati siin käib täielik ralli...ei oleks hullu kui nad sõidaks nagu õigel pool teed kiirsti aga siin on ju valepidi see liikuls siis tuleb väga rahulikult jäliga kust nad tulevad. meie hotellis on kõik penskarid. me oleme ainukesed noored. täna lausa tuli üks vanatädi meie käest küsima et mis teie noored siin teete.raha on siin euro. mille nad just vahestasi omale. nad on ise ka kohati segaduses sellega. jooksmas ma käin siin ranna ääres kus on väga ilus selline kõnnitee nagu pärnus see väike jupp siin on ainult mega pikalt seda ja seal on maru ilus joosta.õlu maksis hotellis selline peaaegu pool liitrit 3eurot ja baaris kus ma netis käin(siin ma alati võtan midagi kui ma istun sest muidu veider niisama istuda niigi on nett tasuta)on õlu 1,70 eurot ja tee on sama palju:D....vot aga jah aitab kah midagi huvitavat siin toimu....:D
sau

Monday, January 7, 2008

täna

tänast seda juttu võib siin alustada matvere laulu sõnadega....päevad on siin sarnased nagu neegrid kõrbes:D...umbes nii see asi siin on..midagi sellist uuuuuu kui äge siin ei toimu siin kõik välja surnud. hommikul tegin mõnusa uinaku peale hommikusööki ja siis läksin poole 12ks klubisse ja kuidagi tühi oli kõik. siis nagu juhuslikult saime teada et üleval on eilse päeva kokkuvõte ja videote vaatamine millest keegi rääkinud ei ole see oli tore et siis jõudsime mingi 10min enne lõppu sinna see on maru.siis ma sain täna jälle nats paati tuunida hommikul. eile ma rääkisin et mul ei olnud veeimeja kummi siis kuna ühel soomlasel õnnestus siin haiglasse sattuda mingi kõh häda tõttus siis ma võtsin tema paadilt puuduva jupi ja panin omale. siis oli hea olla jälle et üks asi jälle korras nii ma siis läksin merele kähku. ma jõudsin purjetada mingi 30min kui tegin paudi ja pauh üks jupp masti küljes(need kes aru saavad siis poomi kinnitus masti küljes läks ühelt poolt katki), suht oluline veel, läks puru ja pidin kaldale minema vahetama. kuna see jupp masti küljes siis sain uue alumise osa. läksin merele tagasi ja purjetasin edasi. tegime seal igast sõite ja asju. kokku ma nillisin merel mingi 4h . teised läksid kaldale siis ma jäin edasi veel sutsuks.
kaldale tulin siis üks tädi tuli mu juurde ja ütles et tee kähku me paneme maja kinni, suht õigel ajal tulin kaldale ma usun et lõunamaalased nagu nad on nagu oleks need uksed kinni ka pannaud ja ära läinud:D....sealt edasi siis läksin koju ja ma olin suht väsinud ja tegin sellised aegluubis lühikese poole tunnise jooksu ..peale sööki nüüd selline lebo peal et jube ja nüüd ma olen jälle siin neti kohas..aga aitab mölast ma nüüd näitan pilti ka.....
see on siis vaade selle klubi maja poolt merele...see kes pildil on tema ei puutu asjasse.
nii see pilt on siis nagu klubi kõrvalt tehtud...vasakul see maja mis on akendega esimene äärest see on see klbu maja siis....see alumine pilt on siis see vinge purjetamise klubi maja siis. tegelikult on see hea maja sest see on kõrge ja lihtsalt sõidad paadiga sisse ja jätad kõik juid külge ja lähed koju ei pea nagu tegelema paadi maha võtmisega või midagi...aga nüüd mul on uni ja ma lähen ära hotelli ja magama....head ööd teile ka sau

Sunday, January 6, 2008

hea päev

tänane päev hakkas jälle kell 8. tegelikult 8.35 ma asutsin voodist välja ja läksin pesema. hommikul siin peale hommikusöögi mingied sellised huvitavaid tegevusi teha pole. peale seda saab nats lebotada, täna ma lausa magasin nats peale hommikusööki ja siis läksin klubisse. täna oli selline vaiksem ilma suts ja tundus et tuult ehk ei tulegi aga kui klubisse jõudsin oli ilus tuul olemas. ma sain nats tuunida oma paati paremaks ka täna. kallutusrihma kummi sain bejamini käest ja panin uue poomi ja nats putitasin masti ka, aga mastiga on kehvad lood üks neet on ära tulnud ja see näeb väga halb välja ja nad lubasid et toovad homseks mulle uue masti. kui uue masti ka saab siis on juba täitsa okei. aga täna tuli uus probleem mida eilse sellise kallutamis tuulega ei olnud. mul ei ole veeimejal seda kummi junni seal ja vaikse tuulega tuleb seal ohtralt vett sisse nii et peale minu oli mul täna paadise sedasi keskmisel 5liitrit või rohkem vett koguaeg.merel oli mõnus täna, õhk oli soe ja eri kaif oli tegelt. tegime igast nippe seal ja sai nende horvaatlastega sõita küll hoolimata sellest et neil on korralikud paadid ja jupid. veider on see et nende trenn on nagu 2h ja kõik . ma olin 3h ja homme tahaks veel rohkem olla. täna polnud sööki kaasas homme proovin seda viga parandada. väga kaua siin ka olla ei saa sest peale nelja hakkab juba ämaraks kiskuma ja hommikul on külm ja ei ole tuult väga. peale merd tegin jooksu nats ja kiskusin kangi jahtklubis ja siis pesin ja läksin sööma....eriti nagu muud teha polegi siin. mingit elu siin suurt ei ole sest siin on ju sügav talv.. inimesed vaatavad meid lolli näoga kui sinna 18 kraadisesse jäisesse vette lähme nii et jah ei oska kohe midagi öelda. homme jälle uues päev ja uued jutud siin ehk...sau..aaa ja homme panen mõned pildid ka täna ei viitsi enam aku hakkab otsa ka saama

Saturday, January 5, 2008

esimene päev merel siis

täna ma siis läksin esimest korda oma mosse-lasergiga merele. algul ei olnud vigagi aga jah vaikselt hakkasid vead välja tulema.näiteks mats ei liigu stepsis ja siis on suht kebens sellega. ma kohati peksin seda jalaga ja läks paremaks aga keeruline on sellest mastist ja stepsist midagi paremat loote kui pool stepsi äärest on ilma dekoorita:D..niisiis vette minek on rannast ja siis sellist pisikeste muulide vahelt merele. tuul oli selline et sai kallutada ja siis vapeal pidi sees istuma selline väga ebastabiilne. üldiselt algul ma ei suutnud keskenduda väga purjetamisele ja tuulele sest ma mässasin paadiga. ma unustasin koju kummi mis hoian kallutusrihma üüleval ja kohalik on väga peenike ja nörk ja rihm vajub alla ja niisiis on suur tõenäosus et ma ei pane jalga rihma alla ja hüppan niisama üle ääre vette:D..aga jah see selleks. muidu läks üsna sedasi avastades jälle sest pole kaua käinud ja üritasin harjuda selle asjaga et ma jälle merel paadis olen ja püdsin unustada neid paadi asju ja purjetada rohkem. põhi näeb küll äääääretult kole välja ja katsudes tunfub ka kole aga kui seal sõita kellegagi koos siis nagu kiireusevahe õnneks hiiglaslik ei ole pigem hullem on see et mast ei liigu. tuul oli ääretult selline keerutav ka ja loteriid oli ka suht palju....jackpotti ma täna ei saanud ja polnud nigu plaanis ka...aga jah nii palju siis purjetamisest.. peab harjuma asjaga nats ja mingi hunniku tunde siin ilusti mossega nühkima siis on hea olla varsti...ja nendele jopskitele kes pirital oma paati hoiavad nagu sitta siis neile peaks andma need mis siin on las nühivad siis saavad aru mis vahet on korralikul paadil ja sital. ..
peale kaldale tulekut tegime pisikese 45 minutit jooksu sedasi rahulikult ja siis puhkasime ja tegime korraliku mitme käigulise söögi hotellis ja nüüd ma jällegi istun baaris netis...üks via on mul külge tulnud siin mõne päeva jooksul mis mind häirib mul on kätel mingi lööve moodi asi mis teeb käed hellaks ja veidraks..vot sedasi mis siis veel huvitavat...võistlus hakkab meil 10ndal ja siis tuleb kaks paati juurde siis on lausa 10 paati..nii et jah vähe on aga hea et üldse midagi on. saab nats siis horvaatlastega ja teistega sõita siin. täna suurt muud huvitavat ei olnud . homme hakkab sama kell jälle ...12 siis jällegi merele ....homme ma proovin oma paati nats nagu tuunida ja nats asja parandada masti ja kallutusrihma osas. vot jah aitab siis tänaseks..sau

Friday, January 4, 2008

esimene päev õhtus ja ei purjetanudki

enne rääkisin et ma mõtlen veel kas lähen merele või ei. niisiis lõpuks kolme pea peale kokku otsustasin et ei lähe. isa arvas et pole eriti ideaalne idee ja treener väga ka ei tahtnud et ma täna läheks ja ma ise arvesin ka et veel on vara minna et hoian ennast täna veel ja ei läinudki. oleks tahtnud ilgelt minna tegelikult. taevas oli nii sinine ja päike ilus ja tuul mõnus ja vesi soe ja õhk ka soe ja pole kaua sõitnud aga noh siis homme lähen ja proovin.
merele läksid otsustasin mina linna sõita. istusin bussi peale tahtsin kesklinna saada aga näe sõitsin kogemata läbi linna teisele pole linnast välja:D õnneks oli bussijuht asjalik ja otsis kohe raadiosaatiaga välja bussi mis linna poole lähke sja kupatas mind teise bussi peale.see nägi välja sedasi et minu buss jäi keset teed seimsa ma läksin maha ja teisel pool teed seisis teine buss keset teed ja võttis mu peale ja viis mu kesklinna.kesklinnas ma suurt midagi teha ei osanud ja hakkasin jalutama kodupoole ja jalutasin 1h ja 45min. mõtlesin et ma luban omale ühe ja ainukese kiirtoidu eine omale aga näe kahjuks või õnneks ei leidnud ma seda tee peal..tagasi tulles oli üks õnnestu tee peal. kohalik oli rendi autole tagant sisse kütnud sest takso oli ees pidurdanud ja mis üks asjalik küprose mees ikka teeb sellises olukorras kui ise tagant sisse skui paatidest rääkida siis jah kui nende paatide eest renti tahaks keegi võtta siis peaks olema need meie kes siia tulnud on ja võtma selle eest et me selliste asjadega peame sõitma. neid on vist auto taga ilma käruta lohistatud. minu paadi numbri algus on 160. käru on väga kõver. üldiselt on üsna keeruline sõita nende parematega siin sest küprose kuttidel on oma paadid ja horvaatia vennad said ka algul mingid vähe asjalikumad paadid mille kohta võib juba öelda laser. minu paadi põhi on näiteks kohati krobedam kui liivapaber:D sellist siledat ja kiiret pinda pole olemas põhja all nagu uuematel paatidel. kuigi alguses paati nähe ma ei uskunud et selle asjaga väga edukalt purjetada saab aga mida aega edasi ning mida rohkem oma juppe ma külge panin seda paremini hakkas see asi välja nägema ja tundus et selle asjaga saab vb isegi sõita. paadi sain korda ja homme lähen siis merele.. sellega minu purjetamis teemaline osa lõppes täna. kui teisedõitis. jookseb autost välja ja seisab keset teed ees taksol et see ei saaks ära sõita ja süüdistab teda äkilises pidurdamises. ..nja nii palju siis kohalikust elust... haigusega on üsna okei...kadunud on see palavik...kurk nats jamab aga ma teed joon ja nüüd on okei juba. pigem on keeruline keelega. võiks nagu vähe osavam olla see väljamaa keel mul. ehk ma suudan natikese siin õppida selle lühikese ajaga aga no tasub üldiselt mölised nii palju kui võimalik et harjuks rääkimisega. see soomlane ka seletab ja kokutab aga tal kukub see asi sutsu paremini välja..internetiga on siin keeruline.. hotellis ei oska ükski adminni tädi miskit öelda neti kohta et mis viga on nii et täna ma tulin linna peale netti otsima ja leidsingi. väga mõnus koht on gaasilamp on siin ja puha ma istun mõnusalt siin lambi all ja joon teed ja nett on tasuta ja väga hea. küprose inimesed on ääretult sõbralikud siiamaani olnud ja kui ma küsisin et kas tasub nigu õhtul pimedas läpakas kaenlas välja ronida siis öeldi et küpros on väga turvaline. ma loodan et on ka sest kell on pool 1a ja siin ei liigu väga inimesi praegu sest see on selline turisti rajoon rohkem kus on hunnik hotelle ja ma pean veel läbi pimedate tänavate hotelli jõudma. ma täna panen siis mõne pildi ka
  1. esimene pilt mis on üleval vasakul. see on üks selline sild või asi merre seal kesklinna pooel mõnus oli seal jalutada.
  2. teine pilt selle kõrval on üks ääretult ilus koht. pilt ei ole nii ilus aga see oli ästi pikk selline allee palmid ääres. sealt ma jalutasin mööda
  3. kolmas pilt siis on vaade meie rõdult. klubi jääb paremale mere äärest
nüüd vist aitab ka tänaseks sellest jamast ma nüüd vaikselt koju tagasi ja eks homme jälle kui hästi läheb...sau

kohal

niiii lõpuks ma jõudsin kohale. enne lennuki peale minekut veel ma käisin lennujaamas söömas KFCs ja ma mõtlesin et võtaks eine kohe seal, seda viga ma ei tee enam kunagi. kana oli nagu plastmassist ja friikartuleid on minimalselt maksimaalse hinna juures. peale selle oli veel lennu värav muutunud millest ma midagi ei teadnud aga õnneks sain õigel ajal õigesse kohta. lennuk oli uus ja uhe airbus. enamu ajast magasin. kohale jõudes ootasime väga kaua oma asju ja lõpuks kui asjad käes ja välja jalutasin seisis kohe üks täide mu nime sildiga tee ääres ja võttis ma rajalt maha ja tahsti raha ja siis saatis mu auto peale. teadmiseks siis et liikulus on siin teistpidi. üsna harjumatu kui taksojuht koguaeg vastassuunas 130ga sõidab. eriti siin nagu reeglitest kinni ei peeta. tüüp ujus ühest äärest teise terve aeg ja lubatud saja asemel sõitis stabiilsel 130ga pidurdamis aja jättis lühema kui f1 ringrajal nii et üsna närvesööv sõit oli hotelli. hotelli ukse ees pani ta asjad lihtsalt maha ja sõitis minema:D...lõpuks sain tuppa seletasin oma kandilise inglise keelega mõned laused benjaminiga ja siis magama ära. täna hommikul suurt midagi teha pole olnud. kell on siin sama mis eestis. mingi ime läbi sain internetti ka. lasti mind hotelli taha ruuidesse ja ma võisin mingilt office arvutilt neti juhtme ära võtta. käisime ja vaatasime kus klubi ka on. rannas vana suht kole maja ja üsna koledate laseritega koht on. üks 5mintit hotellist jalutada mööda randa. hotellist nii palju et piltide peal tundus ilusam. rõdult näeme merele ja noh tegelikult on suht kõik olemas. tuul on täna usna korralik. ma ei ole kindel et ma vee peale veel lähen. õhtul oli 12kraadi sooja praegu on suts soojem ma usun mingi 15 16. vesi tundus ka üsna soe kui katsusin nii et merel ei tohiks väga külm olla aga väike haiguse vimm on veel sees.inimesed on nagu ikka lõnamaa inimesed plirts plärts ja aega on:D.. poes müüa rääkis üsna kaua oma sõbraga juttu enne kui arvas et oleks hea vb nüüd müüma ka hakata. aga jah mis ma mingit jama ajan siin ma nüüd hakkan liigutama kell 12 on klubis kokku saamine ja eks näis mis sama hakkab ja et missuguse saani ma sealt omale saan.

Thursday, January 3, 2008

lennujaamas

kuna mul on ääretult igav lennujaamas siis ma mõltesin ,et ma kirjutan veel midagi. algul ma proovisin läpaka akut laadida ja ükski stepsel ei töötanud mu läheduses. pärast ma läksin väikesele tiirule ja mõtlesin ,et proovin veel mõnda stepslit mujal ka ja mitte ükski ei töötanud. Ma mõtlesin ,et no mis pull on et praha lennujamas on rasked ajad või midagi. Lõpuks ma siiski avastasin ,et oleks kasuli juhe ka arvutisse panna, et siis jõuab lekter stepslist arvutisse ka:D

siin koridorides on sellised massazi toolid. maksad ja siis see väristab sind nats. ma tõmbasin selle juhtme seinast ilusti välja ja nüüd istun selles mugavas toolis ja arvuti laeb ja nett on hea. luks. mingi tunnike olin istnud siis üks tüüp kes must umbes 5 korda oli mööda käinud ja iga korda pingsalt mulle otsa vahtinud nillis siia kõrvale mulle ja tahtis massazi. käis küsis isa käest kopikaid ja üritas neid siia masinasse panna aga midagi ei hakanud tööle sest juhe oli seinast väljas ja mu arvuti laadis:D... kuna ta üsna kaua jauras siin nendega siis ma ütlesin talle et no kui sa tahad võid mu läpaka välja võtta ja toolid seina panna. ja nüüd ta istub juba pikemat aega siin kõrval toolil mul ja loeb mingi ajakirja.

ja eelmine kord kui ma ütlesin et palju vene keelt on siis ma olin puht juhuslikult istunud moskva lennu väravasse. oli tunda et ida naabrid olid seal sest hääle toonid ei olnud kõige vaiksemad.seda ka mujal kus muid rahvuseid ei pane tähele aga vene keel on kuulda igalt poolt sest nad lihtsalt räägivad nii kõvasti.

kuna mul ääretult igav on siis võib seda juttu siis täna veel isegi lisanduda.

Tallinn-Praha- Lancara

mo kohe ette ütlen ära, et see jutt võib vigane olla....ma kiiruga kijrutan siin ja ei hakka üle lugema ja mingit kontrolli siin läbiviima, et ärge siis näpuga vigu taga ajage:D

Täna ma olen pidanud olemas üsna ettevaatlik oma tervise suhtes. Eile hommikul oli mul 38,5 palavik ja see ei tekitanud erilist ülevoolavat meeleolu teadmises ,et täna lähen ma küprosele laagrisse. Eile ma siis tohterdasin ennast päev läbi ja suutsin tänaseks palaviku ära ajada. Üle õla sülitades võin öelda et veel palavikku ei ole ja üsna hea on olla. Kurk on valus ainult. enne lendu läks suts kiireks kuna suutsin kodus mölutada nii kaua et lõpuks hakkas kiire juba. Õnneks läks kõik hästi nüüd istun praha lennujaamas. mu lennuk maandus kohalik aja järgi 16.30 ja küprosele läheb lennuk 21.55. Mõned magusad tunnid ikka on aega siin veel mul. Õnneks on siin wifi tasuta imekombel aga on ja ma saan suts netis istuda. Kuigi stepslitega on siin lood kurvad. Üsna mitu stpelit ei priiska elektriga siin. Aku hakkab vaikselt otsi andma ja tahaks arvutit laadida aga see polgi kõige kergem üritus siin. Peab ütlema et siin on ääretult palju venelasi või on tsehhi keel väga sarnane vene keelega. mingid susisevad sõnad ja tähed on kuulda koguaeg.
täna tuleb mul üsna pikk päev. mul lennuk jõuab küprosele 2.30 öösel. sealt on veel 50km limassolisse kus on hotell ja kus kogu kino toimuma hakkab. ma loodan et ma saan 4ks magama. Hommikul kell 12 on kulbis mingi kokku saamine või asi ja siis hakkab pihta. ma pole veel otsustanud kas ma lähen homme kohe merele. Kuna ma suutsin selle haiguse omale kaubelda kuskilt siis ma vb hoian ennast veel homme ja ravin ja käin massazis ja lebotan. Ma loodan et ma olen kogu kraami ikka kaasa võtnud sest lõpus läks jõle kiireks ja ei jõudnud üle mõtelda.
Vot sedasi ega täna vist pole rohkem midagi tarka siin seletada. Kui hotelli wifi on eks ma üritan siin seletada teile mis elu siin on siis ja mis seal küprosel huvitavat toimub.
järgmine korrani

Tuesday, January 1, 2008

nägitsa

tegingi omale ka siis vinge blogi siis saan siin juttu kirjutada kui mul tuju tuleb