Eile oli meil vaba päev enne sõitslust. Käisime ja lebotasime lähedal linnas nimega Burgas. Seal me lihtsalt magasime rannas ja sõime. natikese jalutasime ka ja tulime koju tagasi.
Täna hakkasid meil sõidud. Hommikul oli ilus tuul, aga esimest korda nägime pilvi, mis aga mõne ajapäeast said aru et nad ei sobi siia ja tegid sääred. Kraadist ma ei oska midagi öelda aga igaljuhul on nii soe et ilma särgita paadi kallal nokkida ja merele lühikese käisega on väga hea.
Start pidi olema kell 12. Kuna siin tuulega probleeme pole siis saime edukalt õigel ajal merele. Merel oli minuarust algul selline 5-6m/s tuul ja mõnus laine. Rada oli pikka ja stardilaeva peal oli krijas et 1,4nm ehk siis kuskil 2,5km minu arvutuste järgi. Esimene sõit ma sain väga hea stardi. Olin kohe väga heas pooses ja kõik uksed olid avatud. Nokkisin vaikselt vasakult aga veel parema sõidu oleks teinud kui oleks julgemalt vasakule läinud sest sealt sellise julge minekuga tuli välja üks horvaat kes oli üleval teine ja peale starti oli ta minu all. Allatuules olin maru kiires. Kuigi pumoanimne polnud lubatud sai klissi väga edukalt kuna laine oli selline sõbralik ja võttis ilma probleemideta mind alati kaasa. Võitsin mitu head kohta allatuulega. Väike error tekkis krüssus kus ma läksin vähekle liiga palju peale vasaku märgi võtmist paremale ja sellega sain nats lüpsta. Võtsin alumist märki koos Maieriga kes oli lõpuks 16 aga mina olin lõpus 23. Vasakult hakkas lõpus mõnusasti tõstma ja kõik kes läksid kohe vasakule said mööda. Allatuules võtsin mõned kohad tagasi ja olin 23.
Teine sõit oli mu kohutavalt sitt start. Jäin magama ja jätsin tegemata paudi millega ma tõenäoliselt oleks vabasse tuulde jõudnud kiiremini kui pautimata. Teiseks sõiduks läks tugevamaks ka tuul ja tõusis kuskil 7-8m/s juurde. Tuule kohta veel nii palju et siin ei ole saari või miskit ees ja tuul tuleb kaugelt üle mare aga siiski on t väga keerutav ja üsna raske on sõita. Lisaks on selline treppis laine kohati ehks iis suure laine peal on omakorda selline üsna mehine laine ja see tegi üle laine sõidu keeruliseks. Tagasi teise sõidu juurde. Ütleme nii et oma kangusest ma tahtsin sinna vasakule poole saada ja ma sain ka aga ei saa öelda et koht oleks hea olnud. Üleval võtsin märki viimaste seas. Ütleme nii et asja tegi hulluks ka see et lõpus pööras tuule nii palju vasakule et kõik sõitsid alt märki ja mina pidi vallama kõvasti kuna olin suure ülekrüssu tänus sellele pööramisele teinud. Allatuules nägin kurja vaeva ja üritasin igast väiksest laine virvendusest viimast võtta ja ettepoole trügida. See vist mul suts ka õnnestus ja all ma enam nii viimaste seal polnud. ees ja taga oli üsna palju nii et ma ei viitsinud kohta lugeda. Krüssu algul oli palju lubav aga lõpp läks jällegi väheke kehvasti. Ütleme nii et ma jäin liiga keskele et suuremat tõusu teha. Ma ei läinud kummalegi äärele välja kust oleks tõenäoliselt pareimini välja tulnud kui sealt kus mina. Hoolimata sellest suutsin ma sõita ennast kuskile keskele. Õleval ei olnud seljataaga enam nii tühi kui esimene kord. Ma pean ikkagi allatuulest rääkima kui mega kaif see oli. Lained on siin ideaalsed allatuule lained. Pumpamine oli lubatud aga laine ise võttis sind kaasa ja viis su kaugele ja kiiresti. Ääretult kaifid allatuuled olid ja seda oli ka viimane. Ma olin kuidagi esimese otsa ja tagumise otsa vahel. sinna oli tekkinud suurem auk. Ma suutsin enda ees olevatest tüüpidest mööda saada ja sain nendega ka vahe sisse ja siis ma seal kulgesin maa ja taeva vahel 34ndana. Ma usun et ma võin isegi rahul olla mõlema sõidu tulemusega mitte aga teise sõidu stardiga. Kokku olen täna 26. Juunioridest olen 3. Täna oli selline kiire ja mõnus päev. olime juba peale 3 kaldal.
tulemusi hakkab leidam siit: http://2009finneuropeans.org/main.php?act=content&rec=58
No comments:
Post a Comment