Oleme siis rõõmslat jõudnud Bulgaariasse ja veetnud siin neli ilusat päev.
Algatuseks natikese siia sõidust, selleks et neid vead enam ei korduks. Esiteks enam ei tohi Poolat maha teha et seal on sitad teed. Meie kangelased sõitsime siia sedasi et eriti ei tahtnud kuulata mida GPS ütleb ja vaatasime suure kaardi pealt linnad ja teekonnas kust kaudu me tahtsime sõita ja siis panime linnad järjest gpssi. Ehk me siis sõitsime Pooleni nii nagu ikka ja siis hakkasime panema sinna ida poole. Sõitsime läbi poole kuskilt ida poole ja Varsavit ei läbinud. Lõpuks jõudsime läbi Poola Slovakkiasse kus me sõitsime õige suts: Sealt panime ungarisse kus me sõitsime ka suts ja siis me jõudsime sinna mille kohta mei ei teadnud mitte midagi ja mis oli GPS peal täielik must maa RUMEENIA. Rumeenia võttis mied vastu kaosega. Ees ootas meid mingi tee ehitus ja ümber sõit toimus betoon plaatiest ehitatud nii nimetatud tee peal. See tunne seal sõites oli umbes sama nagu autoga trepist alla sõites. Ausalt oli hirm et meie rendi auto laguneb ära. Lisaks ootas meid ees öö ja see ei tõotanud head. Teed oli kitsad ja oli tunne et need lihtsalt keerutavad ühes kohas. Lisaks oli mega pime ja autosid oli maru palju. Kohati oli tunne et see tee oli sinna kukkunud kuskilt kuu pealt ja see oli seal nii et polnud jooni ega mitte midagi kõik sõitsid nii nagu heaks arvasid. SÕitsime 3 tunniste vahetustega aga ega rumeenia teede peal eriti magada ei saanud. Magamine toimus meil bussi põrandal. Sedasi uimaselt sõites jõudsime lõpuks Bukaresti kus oli hommikul pool6 sama suur liikulus kui tallinnas kell 5 päeval. Mingi nipiga jõudsime me läbi selle linna. Gps meil seda linna ei mõistnud ja temal seisukoht puudus meie asukoha suhtes nii me pidime nende harva esinevate siltide järgi sealt läbi saama. Õnneks me Geritiga kuidagi jagasime asja lahti nii et ilma tagasipööreteta saime me sellest linnast läbi õigele teele. Linnast väljas selline täieti suvaliselt maha pandud asfalt kus ei olnud ühtegi joont mida ääristasid inimeste hoovid ja nii sama tühermaa. Üsna selline kaose tunne oli. Edasi tuli imekombel ilus tee millelt me pidime üsna kohe maha keerama. Sinna kuhu me keerasime oli ilus tee aga lihtsalt keset teed oli näiteks meetrine auk mis oli mingi 25cm sügav. Selliseid oli veel mitmeid. Lõpuks jõudsime Bulgaariasse. Rymeeniast Bulgaariasse läheb väike sild üle jõe mis on nende kahe riigi piiriks. Ütleme nii et midagi eriti ei muutunud. Lõpuks jõudsime Varnasse ka ja viisime kiirelt paadid klubisse tõstsime kärsut maha ja paneime ajama. Me olime kaks päeva autos istunud ja tahtsime pesta. Üsna hirmus oli ringi liikuda kui selline väga kange hais järgi tuli.
Meil oli üks pisike korter bronnitud aga me läksime igaksjuhuks tourismi infosse ja küsisime suuremat kporterit. Meie õnneks leiti meile kohe uus korter mis oli lähedal ja väga suur. Kokku maksis 60euri öö ja selle me jagame neljaks ja siin oleme 11 ööd. Meil on kaks magamistuba kaks vannituba ja köök ja suurtuba ja siis veel kaks konti ja kaks telekat pluss kaks rõdu ja katusel on suur terass. Ja kogu see lugu on kahel korrusel pluss terass mis on kolmandal korrusel.
Nii nüüd nats purjetamisest ka.
Jahtklubi on selline muuseas mingi hiigel muuli peale ehitatud ja asub mingis suures sadamas.
Ei saa öelda et see ilus oleks aga kui siin on hunnik purjetajaid siis on üks kõik missugune klubi ilus. Meri on siin soolane aga mitte nii väga soolane silmad on mul üsna harjunud ja ei kipita merel. Oleme käinud kolm korda merel. Tuult on alati olnud ja oleme isegi mõnusalt kallutada saanud vaatamata soojale ilmale. Eile hommikul tegime ära ka mõõtmise ja registreerisimse ning nüüd on meil kõik tehtud ja rahu majas. Täna tegime ühe trenni koos suht suure grupiuga. Tunne oli hea ja suutsin üsna edukalt sõita nendega koos. eelnevad päevad ei ole me teisi merel kohanud kuna oleme käinud teistel aegadel. Homme teeme vaba päeva nagu ikka enne võistlust. Lähme lebotame siin lähedal linnas nimega Burgas. Ülehomme hakkavad sõidud ja siis tuleb rebida nii kuidas jõuad. Vot sedasi. Ma mõnipäev kirjutan veel ja nüüd hakkavd mu jutud siia ilmuma kuna mu koduleht on suts rikkis.
enam ma ei jõua kirjutada sest mul näpud väsinud pikast kirjutamisest ja kui muidu kirjutan üle künga siis nüüd hakkab jutt vabsee arusaamatuks muutuma:)
No comments:
Post a Comment